350 מנייני תפילה ביום הכיפורים. צפי ל-68,000 מתפללים חילוניים ודתיים

מהצפון ועד הדרום: 350 מנייני תפילה של צהר בשיתוף יחד-אור תורה סטון ומיתרים ביום כיפור,  מדרום ועד צפון. 18 מניינים בתל אביב, 13 מניינים בהוד השרון. ומניין בתיאטרון גבעתיים. צפי ל-68,000 מתפללים. הרב דוד סתיו: "הזדמנות נהדרת לפסק זמן"

אביחי טבק 07/10/2019

(צילום: Pixabay)

ארגון רבני צהר בשיתוף אור תורה סטון ורשת מיתרים יקיימו ביום הכיפורים הקרוב למעלה מ-350 מניינים משותפים לחילוניים ודתיים ברחבי הארץ. בארגונים אמרו כי השנה המניינים יפעלו בקיבוצים שבצפון הארץ ובדרומה ובתוך הערים השונות, בין היתר יתקיימו לא פחות מ-18 מניינים בתל אביב עצמה.
השנה יחכו למתפללים סידורים מונגשים לציבור שאיננו בקי בתפילות, "על הסידורים יהיו אייקונים שיראו למתפלל מתי צריך לשבת, מתי צריך לעמוד, ואפילו מתי החזן אמור לדבר בקול רם ומתי הציבור כולו מצטרף לחזן" 

הרב דוד סתיו יושב ראש ארגון רבני צהר אומר כי "יום הכפורים הוא הזדמנות נהדרת לפסק זמן והתנתקות מכל הרעשים מסביב. כמדי שנה ,הצבור מוזמן להשתתף בתפילות יום הכפורים במאות המרכזים הפרושים ברחבי הארץ"

הרב ד"ר כתריאל ברנדר, נשיא וראש מוסדות אור תורה סטון: "יום כיפור הוא יום מיוחד וקדוש בקרב עם ישראל, אבל ישנם ישראלים שפחות מרגישים בנוח לציין אותו בבית הכנסת מסיבותיהם השונות. מאידך, מחקרים מעידים כי מרבית הישראליים מבקשים להתחבר למורשת ולהקדיש מקום למסורת בחייהם היומיומיים. לכן, אנו מציעים לקהל הרחב אפשרות להתפלל במקומות יפים ונוחים עם ריבוי שירה, חוויה ומשמעות. היהדות נחשבת לאוצר של כל עם ישראל; כך גם יום הכיפורים ושאר מועדי ישראל שייכים לכולם."