בליכוד שוקלים פריימריז זריזים. גדעון סער: "אני מוכן"

זה התחיל כשמועה ומהר מאוד הפך להודעה רשמית מדוברות הליכוד - במפלגת השלטון שוקלים לצאת לבחירות מקדימות זריזות על ראשות המפלגה. ציוץ זריז של גדעון סער הסעיר את המערכת הפוליטית.

אביחי טבק 03/10/2019

(צילום: אביחי טבק)

מה שהתחיל כאחה"צ חגיגי אך מנומנם של קבלת פנים וטקס להשבעת חברי הכנסת ה-22, כנסת שרבים מאמינים שעלולה לקצר ימיה עוד פחות מקודמתה, הפך במחי ציוץ קצר של שתי מילים למערבולת של ספקולציות והשערות שעורר את הכתבים הפוליטיים.

דובר הליכוד פרסם הודעה לתקשורת בה נאמר כי ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו שוקל אפשרות לקיים פריימריז בזק לראשות הליכוד.

על פי הודעת הליכוד הרשמית, מטרת המהלך היא ניפוץ אשליית ״המרד בליכוד״ שלו מייחלות מפלגות אחרות, דבר שמעכב אותן מלהצטרף לממשלת אחדות.

אך לא חלפה דקה ומי שנתפס כ"מורד הגדול" והמועמד העצמאי ביותר בליכוד, גדעון סער, השיב לודעה בטוויטר וכתב "אני מוכן".

במקביל לדברים, ערכו בסיעת הליכוד ישיבת סיעה חגיגית לרגל כינוס הכנסת ה-22 והשבעת חבריה החדשים-ישנים, במהלכה אמר ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו: "אנחנו נמצאים במאמץ גדול, אני עושה אותו בימים האחרונים, לנסות להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה. זה מה שהבוחר החליט וזה מה שנכון. זה דבר מובן מאליו.

לדמוקרטיה יש דרך לבטא את עצמה וזה בהחלטות הציבור בבחירות.

למעלה ממיליון איש בחרו בי להנהגת הליכוד ולראשות הממשלה. עוד מיליון אזרחים הוסיפו את תמיכתם דרך מפלגות אחרות שגם תמכו בי. 

זה לא מספיק כדי להרכיב ממשלה ואין ברירה אלא לעשות את רצון העם ולהקים ממשלת אחדות לאומית רחבה. גנץ מנסה לברוח מזה וגם לשנות את ההליך הדמוקרטי. אנחנו צריכים ללכת יחד, אם נלך יחד נראה ישועות לעם ישראל בעת הזאת."