ללא פיגלין | ראשי זהות הצהירו על תמיכתם באיילת שקד ונפתלי בנט

לאחר פרישת פייגלין, בכירי זהות הצהירו הערב על תמיכתם בבנט ושקד. בנט: "אנשי החירות בישראל מתאחדים היום תחת פלטפורמה פוליטית אחת"

אביחי טבק 05/09/2019

(צילום: אורח)

בכירי מפלגות ״זהות״ לשעבר, גלעד אלפר, ליבי מולד ורפאל מינס, הצהירו הערב (ה') על תמיכה בראשי "הימין החדש", נפתלי בנט ואיילת שקד, ובמפלגת ״ימינה״ בבחירות הקרובות.

הודעתם הדרמטית של ראשי זהות וקריאתם לתומכי המפלגה להצביע "ימינה", מגיעה לאחר חבירתו של יו"ר זהות משה פייגלין לליכוד ופרישת המפלגה מהמירוץ לכנסת.

בימים האחרונים נוהלו בין הצדדים מגעים אינסטנסיביים בהובלת השר לשעבר בנט לקידום ערכים ורעיונות משותפים של ליברליזם, כלכלה חופשית וחירות הפרט בכנסת ובממשלה.

בנאומו אמר יו"ר הימין החדש ושר החינוך לשעבר, נפתלי בנט: ״אני גאה שהיום אנחנו יוצאים יחד למסע למען החירות בישראל. אני גאה שכל שביקשתם בחודש האחרון היה מהות, ולא ג'ובים. ישום רעיונות, ולא בקשות אישיות.

לצערי, מדינת ישראל של היום סובלת מעודף ריכוזיות, בירוקרטיה, רגולציה, מגזר ציבורי מנופח, מיסים גבוהים ומורכבים והתערבות מיותרת של המדינה בחיי הפרט.
 
משה פייגלין ואתם, אנשי זהות, שמתם על השולחן את רעיונות החירות והליברליזם, והבאתם אותם אל קדמת השיח הציבורי. ועל כך תודתי הגדולה לכם."