טיפול בדיכאון - לאיכות חיים טובה וחזרה לשגרה

רבים מאתנו, חווים מצב רוח מדוכדך. לפי הסטטיסטיקה, כל אדם שני, עשוי לסבול מאיזה שהוא משבר נפשי במהלך חייו. לעיתים המשבר קצר ויחלוף, אבל לפעמים הדכדוך הופך להיות קבוע, עד למצב של דיכאון. מצב זה, עשוי לפגוע בתפקוד היום,יומי וישפיע על המשפחה והזוגיות. תסמינים של דיכאון, יכולים לגרום להפרעות אכילה, נדודי שינה, חרדות, מחשבות אובדניות ועוד. יש למצוא את מי שמתמחה בנושא טיפול בדיכאון, על מנת להקל על חיי הסובל מתופעה זו ולהקנות לו איכות חיים טובה יותר.

יעל וייס 05/09/2019

(צילום: אורח)

dir="rtl">הדיכאון עשוי להופיע, כשאר רגשות של עצב קיצוני וייאוש נמשכים למעלה משבועיים. כאשר תחושה זו מפריעה לאדם הסובל מדיכאון לתפקד, זה הזמן להתחיל עם טיפול בדיכאון. אנשים אלה, עשויים לחוש חולשה ותשישות, מה שמפריע לפעילות היום, יומית והם עשויים להאשים את עצמם על שהם חשים עצבות מתמשכת. חלק מהסובלים מדיכאון, עשויים להגיע למחשבות אובדניות ועד למחשבות על מוות. במקרים קיצוניים, אנשים הסובלים מדיכאון, יתרחקו חבריהם ובני משפחתם והכוונה היא אל בידוד מוחלט.

טיפול בדיכאון - לאיכות חיים טובה וחזרה לשגרה

בעשורים האחרונים, אנו עדים לכך, כי תופעת הדיכאון בקרב אנשים רבים, רק מתעצמת ויש קוראים לדיכאון - מגפת המאה. השאלה הטבעית שנשאלת כאן, היא מה גורם לשכיחותה של תופעה זו? התשובות הן רבות, ראשית זה יכול להגיע מגנטיקה משפחתית, הפער בין הקצב בשינוי הסביבתי ולבין הקצב האישי וכן, מידת ההתאמה להסתגלות שרוב בני האדם נדרשים לחיות בקצב חיים מסחרר. רבים נדרשים להשיג אמצעים להשגה של מטרות מסוימות מבלי לשים לב למשאבים הקיימים העומדים לרשותם. דבר זה, יוצר בקרב אנשים אלה לח, מתח, תסכול שכל אלה בסופו של דבר, מובילים לדיכאון.

האיזון הפנימי של מי שסובל מדיכאון נפגע, ואז הם הופכים להיות פגיעים יותר. יכולת ההסתגלות נפגעת ואז הם יזדקקו למצוא מטפל שעוסק עם טיפול בדיכאון, על מנת שיוכלו לחזור לשגרה ולאורח חיים תקין, מבלי לחוש לחץ, פחד או ערך עצמי ירוד, היות ולא עמדו בדרישות ובקדמה.

הגישות לטיפול בדיכאונות

ישנם סוגים שונים של דיכאונו ולכן מטפל מקצועי, יאבחן תחילה את המטופל. הגישות של טיפול בדיכאון עשויות להיות קוגניטיבית-התנהגותית, פסיכו דינמית, תרפיה בשיחות ועוד. טיפול נפשי זה, מאפשר לסובלים מדיכאון, להכיר ולזהות את הגורמים אשר גורמים להם לדיכאון. דבר זה, יאפשר להם להתמודד מול הדיכאון שהם חשים. מטפל מיומן בתחום, יצביע במדויק על הבעיות בחייו של המטופל ויסייע לו להבין את האספקטים ואת הבעיות שניתן יהיה לשפר. יש להציב מטרות ויעדים, מה שיגרום למטופל לשתף פעולה ולחוות בתוצאות אשר תהיינה בהחלט משביעות רצון.

הבחירה במטפל מקצועי חשובה לטיפול בדיכאון

יש למצוא מטפל מוסמך, אשר מתמחה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי והכוונה היא לטיפול CBT. אחד מהמטפלים המומחים בתחום, הינו אורי פוקס אשר עוסק שנים רבות בתחום. אורי מנהל שתי מרפאות האחת בהרצליה והשנייה בנתניה. אורי מומחה בטיפול בכל סוגי הדיכאונות והחרדות והצליח להחזיר מטופלים רבים לשגרה. אורי הינו בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית, אך החליט להסב את מקצועו כפסיכותרפיסט מקצועי, לאחר שחווה טיפול CBT, אשר חולל מהפך חיובי בחייו והיום הוא רואה עצמו כשליח ומסייע למטופליו.