5 מקצועות הקודש המובילים - מהם?

מוסדות חינוכיים רבים מציעים מגוון רחב של מקצועות קודש שיכולים להיות כקריירה מקצועית או כמקצוע נוסף או התמחות. כדי להקל על הבחירה, אספנו עבורך מגוון של מקצועות קודש קיימים, תוכן הקורסים ותנאי הקבלה.

יעל וייס 12/08/2019

5 מקצועות קודש לבחירה

1. קורס משגיחי כשרות - קורס משגיחי הכשרות מקנה לתלמיד ידע הלכתי בתהליכי ייצור המזון, בחידושים הטכנולוגיים בתחום ובבעיות כשרות נפוצות. הלימוד כולל הלכות תרומות ומעשרות, מליחה, פת עכו"ם, תהליכי ייצור המזון, חומרי גלם לייצור מזון, חומרי השבחה וכדומה. תנאי הקבלה לקורס משגיחי כשרות הוא המלצה עדכנית של רב המכיר את התלמיד.

2. קורס סופרי סת"ם - סופר הסת"ם, בכתיבתו התמה, יוצר שכפול של ספרי תורה, תפילין ומזוזות קיימים, הכל על פי ההלכה. מאחר וכתיבת ספרי התורה אורכת כשנה וכתיבת מזוזות ותפילין אורכת מספר ימים, קורס זה מתאים לתלמידים שניחנו בסבלנות, ריכוז, יכולת דיוק וכשרון אומנותי. הקורס כולל לימוד צורת אותיות בכתב ספרדי וכתב אשכנזי, הכנת קלף העור, בחירת הדיו, שיטות להכנת קולמוסים לכתיבה, אימוני כתיבה וכדומה.

#12009 5 מקצועות קודש

3. קורס מוהלים - המוהל אחראי על בריאותו של התינוק, הכנתו לתהליך המילה, ביצוע פעולת החיתוך ומעקב אחר תהליך ההחלמה של התינוק. הקורס כולל לימודים עיוניים בהלכה והכשרה בתחום הכירורגי. בנוסף להיכרות עם כלי המילה והשלבים השונים בתהליך ההסמכה ברבנות, הקורס מכין את התלמיד לעבודה תחת אילוצים ולהתמודדות עם מצבים רפואיים מיוחדים. תנאי הקבלה לקורס משתנים ותלויים במוסד החינוכי.

4. קורס עריכת חופה וקידושין - כדי לדעת להתמודד עם סוגיות שונות בכל הקשור להלכות חופה וקידושין, על התלמיד להכיר לעומק את דיני ישראל וטעמיהם של מנהגי ההלכה. הקורס מלמד כיצד להכין כתובה ומהם הנוסחים השונים האפשריים וכולל דיונים בסוגיות שונות כגון פסולי חיתון, עדים כשרים, חתונה בזמן אבל במשפחה וכדומה. תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות השונים, מהגבלת גיל ועד התניה במספר שנות לימוד בישיבה.

5. קורס שחיטה - ההלכה היהודית מקנה חשיבות רבה לאופן שחיטת בהמות ועופות, מאחר ובהמה או עוף שלא נשחטו על פי ההלכה, בשרם אינו כשר לאכילה. במסגרת הקורס לומדים התלמידים את הלכות השחיטה והטרפות בכל תחומי השחיטה. חומר הלימוד כולל ידע תאורטי על האנטומיה של הבהמה כמו גם התנסות מעשית בהעמדת סכין, שחיטת בהמות, בדיקות הדרושות לפי ההלכה וכדומה. כדי להתקבל לקרוס צריך התלמיד להיות מעל גיל 18 ולבוא עם המלצה עדכנית מרב.