זעזוע: נמצאה גופת חייל ישיבת הסדר שנרצח בגוש עציון

חייל צה"ל נחטף ונרצח באזור עציון הלילה. גופתו התגלתה לפנות בוקר בצד הכביש בין אפרת למגדל עוז כשהיא דקורה בסכין. הנרצח הוא בן עפרה שלמד בישיבה במגדל עוז. התחייל במסגרת מסלול בני"ש אבל טרם שרת. צה"ל ושב"כ במרדף אחר החוליה.

אביחי טבק 08/08/2019

(צילום: אורח)

בשעות הבוקר המוקדמות, נמצאה גופת חייל עם סימני דקירה על גופו בסמוך ליישוב בחטיבה המרחבית עציון. החייל נמצא במסלול לימודי ישיבה. הודעה נמסרה למשפחתו, משפחה ידועה ומוכרת ביו"ש. כוחות צה"ל, שב״כ ומשטרה נמצאים בנקודה וסורקים במרחב.

הרב שלמה וילק, ראש הישיבה בה למד החייל שנרצח, מספר לאפי טריגר בבוקר טוב ישראל בגלי צה״ל: "הוא הלך לירושלים לקנות מתנות לרבנים שלו ובדרך חזרה היה הפיגוע. הוא נמצא מחובק עם הספרים שקנה. היה בחור ירא שמיים ומלא שמחה. הביטחון בדרך בה אנו מאמינים התערער".

הנרצח, ששמו טרם הותר לפרסום, הוא בן למשפחה מוכרת וידועה בהתיישבות, בן 18, אשר התחייל כבר למסלול ההסדר אך טרם החל את שירותו הצבאי.

בימים אלו הוא מסיים את שנה"ל ב"ישיבת מחניים" שבגבעת המבתר השוכנת בסמוך למגדל עוז בגוש עציון, ומשתייכת למוסדות אור תורה סטון. אופייה של הישיבה ליברלי והיא משתייכת לחוגי האורתודוקסיה המודרנית.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ בתגובה לרצח תושב בנימין הלילה בידי מחבלים: "בנימין אבלה ודואבת הבוקר על הרצחו בידי מחבלים שפלים של חייל צה״ל ותושב בנימין. המועצה מלווה את המשפחה מרגע היוודע האירוע ותסייע לה ככל הנדרש. הקלות הבלתי נסבלת בה יכול מחבל לרצוח עלם חמודות צריכה לזעזע את מדינת ישראל כולה.

אנחנו מצפים ובטוחים שכוחות הבטחון יפעלו בכל הכח למציאת וחיסול הרוצחים. אנחנו דורשים מראש הממשלה לטפל בנחישות בשורש תשתיות הטרור, להבטיח את שלומם ובטחונם של תושבי יהודה ושומרון ולהחיל ריבונות במעשים ולא בדיבורים."

בתגובה על הפיגוע הקשה, ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אומר: "גוש עציון התעורר לבוקר קשה של שפיכת דם טהור  על ידי רוצחים מנוולים.  אנו התיישבות מושרשת ואיתנה, למודת שכול וגבורה. לא ניחלש כאומה וכמפעל. בימים אלו של חודש אב, ימי אבל על חורבן המקדש והגלות הארוכה, אנו מכריזים בראש מורם שישיבתנו בארץ האבות היא לא אפיזודה חולפת אלא עובדה קיימת לעולמי עולמים.
אוייבינו המרים ינסו שוב ושוב לפגוע בנו, אבל תשובתנו כתשובתם של לוחמי גוש עציון במלחמת העצמאות, נחושה מתמיד  - נצח ירושלים".

עוד אמר: "אנו שולחים את תנחומנו למשפחה היקרה והכואבת, ולישיבה בה הגיבור למד. רק חיזקו ואימצו! ולממשלת ישראל אנחנו אומרים שוב - תסיימו את המלחמה הזו בנצחון. תגדעו את הדמיונות של בני עוולה. אל תשאירו להם כל אופציה. זו הדרך היחידה להיות ברורים ולא להשאיר כל פתח לתקוותם. ריבונות ישראל בגוש עציון בפרט וביהודה ושומרון בכלל היא התשובה הלאומית היחידה המתבקשת".

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין: "אני שולח חיבוק של נחמה למשפחת תלמיד הישיבה  שנרצח הלילה בגוש עציון. הכאב הוא עצום, ואני בטוח שכוחות הביטחון יניחו את ידם על הרוצח המתועב. התשובה שלנו חייבת להיות נחרצת: החלת הריבונות הישראלית בכל היישובים - וגוש עציון תחילה".

שר החינוך הרב רפי פרץ בתגובה לפיגוע הבוקר בגוש עציון: "קמים לבוקר עם בשורה קשה על רצח חייל ותלמיד ישיבה בגוש עציון.  הלב כואב על נער שנקטף בדמי ימיו. שולח תנחומים גדולים למשפחתו.
סומך על צה״ל וכוחות הבטחון שלא ינוחו עד שיתפסו את אותם מרצחים מתועבים שביצעו את הפשע הנורא הזה. המסר חייב להיות ברור - דם יהודים אינו הפקר."

 יו"ר כחול לבן והמועמד לראשות הממשלה, רא"ל (מיל') בני גנץ: "תנחומים להורי החייל שנרצח הלילה. צה"ל וכוחות הביטחון ידעו לשים את ידם על המחבלים הנתעבים, חיים או מתים".

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר, ח"כ אביגדור ליברמן: "כניעה לטרור בעזה מובילה לפיגועים בירושלים וביו"ש. במערכת הביטחון יודעים על עשרות התארגנויות להוציא פיגועים נגד יהודים בהכוונת חמאס מרצועת עזה. המונח ״הסדרה״ הוא מכבסת מילים לכניעה לטרור והמדיניות הנוכחית של הממשלה זה ניסיון בזוי לקנות שקט לטווח קצר ולהקריב את בטחונם של אזרחי ישראל בטווח הארוך. אני בטוח שצה"ל ישים את ידו על מבצעי הפיגוע ויימצא איתם את הדין."

יו״ר מפלגת העבודה גשר ושר הבטחון לשעבר, ח״כ עמיר פרץ: "מזועזעים מהחדשות הקשות הבוקר מגוש עציון על מציאת גופתו של חייל צה"ל, תלמיד ישיבת הסדר, שנרצח באכזריות. אני מחזק את כוחות הבטחון במאמציהם לתפוס בהקדם את המחבלים. סומך על כוחותינו שיעשו הכל עד שישלימו מלאכתם וילכדו את המרצחים הנתעבים ובמהרה. אנו מחזקים את המשפחה שאבדה את היקר לה ושולחים תנחומים מעומק ליבינו.״

חה״כ גבי אשכנזי (כחול לבן): "‫אני משתתף בצער המשפחה על הפיגוע הרצחני ובטוח שכוחות הביטחון יגיעו למבצעי הפיגוע וימצו איתם את הדין.‬ ‫זוהי עוד הוכחה להרתעה שנשחקה, ולצערנו הפעם זה עלה בחייו של חייל צה״ל. יש לשים סוף ליד הקלה של הממשלה אל מול הטרור ולהחזיר את ההרתעה."

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס הבוקר לפיגוע הרצחני שאירע בגוש עציון: "תפילותינו נתונות הבוקר בכאב וזעזוע, למשפחת החייל אשר נרצח בידי בן עוולה. הלב דאב על זיו העלומים שנגדעו ברשע ועל אובדן החיים הקצרים וישרי הדרך. נחזק את ידי כוחות הביטחון כולם הדולקים אחר המרצחים ולא נשקוט עד אשר נשיגם. מול הטרור הנורא נפעל ביד קשה וחסרת פשרות למען שלום אזרחינו בכל מקום אשר יהיו."

איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית בתגובה לפיגוע המזעזע שאירע בגוש עציון: "התגובה שנדרשת מממשלת ישראל ומהקבינט הביטחוני היא החזרת הסיכולים הממוקדים, גירוש משפחות המחבלים ותומכיהם וחקיקת עונש מוות למחבלים. רק אלה  ירתיעו את בני העוולה וכל דרישה אחרת כמו תוספות בניה ביו"ש היא פגיעה וזלזול באינטליגנציה. טרור מנצחים בהתקפה ולא בבניית מרפסות והרחבת כבישים".

חה"כ עידית סילמן (הימין המאוחד) בתגובה לרצח הלילה בגוש עציון: "הלב רוצה לזעוק על רצח נער צעיר, שכל חייו וחלומותיו עוד לפניו. אני מבקשת לשלוח לבני המשפחה תנחומים מעומק לב ולחזק אותם ברגעים האיומים האלה. לא יתכן מצב בו יהודים לא יסתובבו בבטחה בארצם ומולדתם. מחזקת את ידי כוחות הביטחון וקוראת למצות עם הרוצחים את הדין עד תום. מול הטרור יש להגיב רק ביד קשה ונחרצות. ארץ אל תכסי דמו!"