מכירת אתרוגים בסיטונאות

אתרוגים הינם גם בעלי טעם וגם בעלי ריח ולכן, הם משולים יהודים שגם מקפידים על לימוד תורה וגם על ביצוע מעשים טובים. כך יוצא, שבכדי שהאתרוגים יחשבו לכשרים ולמתאימים לחג הסוכות, נהוג לבחור אותם בקפידה ולשים דגש על שורה ארוכה של פרמטרים אשר תבטיח שהם יעמדו בסטנדרטים המצופים.

כתב דתילי 07/08/2019

מהסיבה הזאת, כל מי שמעוניין להתחיל בהליך מכירת ארבעת המינים בסיטונאות, חשוב שבשלב הראשון יבין את כל הקריטריונים בהם האתרוגים צריכים לעמוד בכדי להיות כשרים. בחירה באתרוגים איכותיים ונטולי פגמים, יכולה למתג את הסוחר כאמין ואיכותי ולאפשר לו להגדיל את המכירות.

קריטריונים לבחירת אתרוגים בסיטונאות

ישנם מספר קריטריונים אשר חשוב להקפיד עליהם בעת בחירת אתרוגים ובין היתר: הגודל של אתרוג אמור להיות לפחות בגודל של ביצה. גם מבחינת הצור של האתרוג, הוא אמור להידמות לביצה, יש לקחת בחשבון שאתרוג שצורתו עגולה נחשב לפסול. האתרוג חייב להיות ראוי לאכילה. הצבע של האתרוג אמור להיות צהוב או נוטה לצהוב, אתרוג בצבע ירוק נחשב לפסול - יחד עם זאת, ישנן מספר פעולות אותן ניתן לבצע על מנת לגרום לאתרוג להצהיב. בטרם רכישת אתרוגים יש למשש אותם בקפידה, על מנת לבדוק שאין בליטות (שאינן הבליטות הטבעיות של הפרי), כל בליטה שכזאת, בדומה לפגמים אחרים, עלולה לפסול את האתרוג. מעבר לכך, בסיס האתרוג אמור להיות רחב והחלק העליון שלו עד לפיטם, אמור להיות צר. חשוב להיות מודעים לעובדה שיהיו אנשים אשר יבקשו תעודה, אשר תעיד כי האתרוגים אותם הם קונים לא נמנים על "זן מורכב" - שילוב בין אתרוג לבין פרי מזן אחר כמו לימון לדוגמא. כאמור, בחירת אתרוגים מתבצע בצורה קפדנית ולכן, כל מי שמעוניין להתחיל בנושא של מכירת אתרוגים בסיטונות, קיימת חשיבות גבוהה שיקפיד לבחור את האתרוגים תוך שימת דגש על כל הפרמטרים המשפיעים על כשרותו.

#12004 מכירת אתרוגים בסיטונאות

להגיע רגועים אל מעמד המכירה

כאמור, מכירת אתרוגים בסיטונאות יכולה להוות כעסק מכניס - לאתרוגים, בדומה לשלושת המינים האחרים (ואף יותר מהם) יש ביקוש רב לקראת חג סוכות. יחד עם זאת, בכדי ליהנות ממלוא הפוטנציאל הריווחי הטמון במכירה, קיימת חשיבות גבוהה לבחור את האתרוגים בקפידה, תוך מודעות לכל הסטנדרטים בהם על האתרוגים לעמוד והקפדה עליהם - רוב האנשים אשר מחפשים אתרוג, יממשו אותו ואף יגיעו עם זכוכית מגדלת למעמד הרכישה על מנת לוודא שהם רוכשים את האתרוג המושלם ולא יתפשרו על פחות מכך.