סקר חדש מגלה: מדינת הלכה? אפילו הדתיים מתנגדים

לאור ההתבטאויות האחרונות של של פוליטיקאים שונים בסוגיות דת ומדינה, ונוכח הסערה הפוליטית אמש אגב התבטאותו של השר סמוטריץ', ארגונים מהציונות הדתית מפרסמים היום נתוני סקר המצביע על התנגדות לכפיה דתית על הפרט: ״95% מהציבור הדתי מתנגדים לכך שהאופי היהודי של ישראל יבוא לידי ביטוי בכפייה דתית על הפרט״

אביחי טבק 06/08/2019

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

סקר שנערך בימים האחרונים על ידי חברת דיירקט-פולס, לבקשת הארגונים ׳מבוי סתום׳, ׳נאמני תורה ועבודה׳ ו׳השגחה פרטית׳, בקרב הציבור הציוני דתי, מצביע על כך שרוב מוחלט של הציבור הציוני דתי מתנגד לכפייה דתית על הפרט, וזאת לעומת קרוב ל- 5% בלבד הסבורים שישראל צריכה להיות מדינת הלכה.

בסקר נשאלו המשיבים, כיצד לדעתם צריך לבוא לידי ביטוי אופייה היהודי של מדינת ישראל.
4.85% בלבד מן המשיבים ענו כי אופיה היהודי של המדינה צריך להיות מדינה המתנהלת על פי הדין הדתי (מדינת הלכה) ואילו 95% ענו כי הם מתנגדים לכל כפיה דתית על הפרט.
מהארגונים שיזמו את הסקר נמסר כי: "הסקר מוכיח מעל לכל ספק שהציונות הדתית לגווניה השונים מתנגדת לכפייה דתית על הפרט ולא רואה בה שום טעם או ערך, וזאת בניגוד לדבריו של השר סמוטריץ' מאמש.
אנו קוראים לכל המפלגות והמועמדים בבחירות, המתיימרים לייצג את הציונות הדתית, להפנים שכדי לחזק את אופייה היהודי של המדינה יש להימנע ככל הניתן מכפייה ולחתור לתיקון יחסי דת ומדינה".

הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של 557 נשאלים מקרב מי שמגדירים עצמם ציונות דתית.