כיצד אפשר לטהר את מי השתייה שלנו?

מי השתייה שלנו אמנם מגיעים אלינו ממאגרי מים טובים, אבל עם העברתם במערכות המים הם הופכים פחות טעימים, יש בהם אבנית והם לא ממש בריאים לשתייה, לכן חשוב לדעת כיצד אפשר לטהר את המים ולהפוך אותם לבריאים וטעימים יותר.

עידן הראל 03/01/2019

(צילום: Pixabay)

dir="rtl">המים בישראל מגיעים בדרך כלל ממאגרי מים, כמו גם מבורות התפלה וממי ים מתוקים, בעוד שעם הזמן מערכות הצנרות שמובילות את המים הופכות אותם לקשים יותר ופחות ראויים לשתייה. בשל כך חשוב לדעת כיצד אפשר אחרת:

אוסמוזה הפוכה - שימוש בשיטת אוסמוזה הפוכה לטיהור המים, מקנה שיטת סינון מבין הטובות בעולם אשר מאפשרות ליהנות ממים טעימים, נקיים וטובים יותר. תהליך הסינון מתרחש באמצעות לחץ גדול שמופעל על המים אשר מוציא מהם את החומרים הלא טובים, תוך שאוסמוזה הפוכה מקנה מערכת סינון אותה מתקינים באמצעות אנשי המקצוע במערכת המים, בזמן שהמערכת מקנה טיהור מוחלט של המים.

חשוב להבין כי לתהליך אוסמוזה ישנן איכויות הסינון הטובות בעולם! הטעם המצוין של המים שעברו את הסיכון באמצעות מערכת המקנה לגימות כיפיות ובריאות!

שימוש בממברנה - חשוב לדעת כי תהליך של סינון המים מתרחש בעיקר באמצעות שימוש בממברנה שהיא בעצם תוף הבנוי מפתחים קטנים שמאפשרים מעבר של מים. שימוש בממברנות מתבצע בעיקר במערכות סינון מים מתקדמות המאפשרות קבלת מים נקיים במיוחד, וזאת על ידי תהליך של אוסמוזה הפוכה.

שימוש בפילטרים - גם שימוש במסננים משמע: פילטרים לסינון מים, יאפשרו לרבים ליהנות ממים טריים ונקיים. כיום ישנם מגוון פילטרים אותם ניתן להתקין על גבי ברז המים ובכך ליהנות ממים טריים ונקיים. את הפילטרים השונים מתקינים על גבי הברזים בבית, כאשר באמצעות פעולה זאת אפשר ליהנות ממים טהורים ונקיים הרבה יותר.

שימוש בבר מים - מי שרוצה לקבל מפתרון פשוט לטיהור מים-  יוכל לבחור דווקא בבר מים מסוגים שונים אותו מציעות חברות אספקת מים. עם זאת בשנים האחרונות התגלה כי ברי המים במידה ואינם מתוחזקים נכון: עלולים לגרום לחיידקים באזור הבר, לכן חשוב תמיד להקפיד על ניקיון ותחזוקה נכונים של בר המים שנמצא במבנה.

לסיכום, שימוש בשיטת אוסמוזה הפוכה, פילטרים, בר מים ועוד - כולן שיטות מעולות לקבלת מי שתייה נקיים, כאשר מי שירכיב מערכות מתקדמות לטיהור מים: יוכל ליהנות ממים נקיים בכל מקום במבנה, החל מכיור האמבט עד המקלחת וכיור המטבח, כאשר בריאות, ניקיון ואורח חיים איכותי כולם מתחילים במים נקיים!