בנט ושקד פורשים מ'הבית היהודי': יקימו מפלגה דתית-חילונית חדשה

עם צאת השבת הכריזו שרי הבית היהוד נפתלי בנט ואיילת שקד על כינוס מסיבת עיתונאים ומרגע זה סערה התקשורת בספקולציות ואכן, במהלך הערב הכריזו השרים נפתלי בנט ואיילת שקד - אנחנו מקימים את מפלגת ״הימין החדש״, מפלגה חילונית-דתית שתאחד את עם ישראל. בנט ושקד: ״ישראל חוזרת לנצח״.

אביחי טבק 30/12/2018

(צילום: אורח)

שר החינוך, נפתלי בנט, ושרת המשפטים, איילת שקד, הודיעו אמש כי הם מקימים מפלגת ימין חילונית-דתית חדשה בראשותם. בנט ושקד הכריזו על המהלך הדרמטי במסיבת עיתונאים שהתכנסה בבית העיתונאים בתל אביב.

השרים הסבירו את המהלך, שגובה בברכתם של ראשי הציונות הדתית, ואמרו כי ״עם ישראל חייב להתאחד - חילוניים, מסורתיים, דתיים וחרדים. כולנו עם אחד. יש דגל מרכזי שלא הצלחנו להרים מתוך מפלגת הבית היהודי - שותפות אמיתית בין חילונים לדתיים. עשינו מספר ניסיונות לייצר שותפות כזו, אך לצערנו זה לא צלח. לכן, היום אנחנו מקימים מפלגת ימין חדשה, של חילוניים ודתיים, מפלגה שבה, לראשונה בתולדות המדינה, חברים באופן שווה ומלא חילונים ודתיים. כזו שמייצרת שותפות אמת. כמו באוהל בטירונות, כמו במקום העבודה״.

בנט ושקד הציגו את אופייה של המפלגה החדשה במילים ״מפלגת ימין. נקודה. בלי אבל ובלי בערך. בעד ארץ ישראל, בלי פשרות. נגד מדינה פלסטינית. נקודה. נגד שחרור אלפי מחבלים בעיסקאות. בעד מסורת, בעד עם ישראל ובעד מדינת ישראל. לו, לפני 13 שנים, הייתה קיימת מפלגה זו, ההתנתקות לא הייתה קורית״.

עוד הוסיפו כי ״אנחנו לא עוזבים את הציונות הדתית - אנחנו מרחיבים את הבית. אנחנו מגדילים דרמטית את גוש הימין. נוכל להחזיר מנדטים שבורחים מהליכוד שמאלה, למפלגות שמתחפשות לימין, אך הן בעצם שמאל. המהלך הזה יציל את הימין בבחירות הקרובות, וייצר לראשונה ימין אמיתי, ימין שלא מזגזג, שלא מניח את טובתו האישית מעל טובת המדינה״.

השרים חתמו את דבריהם ואמרו ״אנחנו יוצאים לדרך חדשה, למסע קשה של יצירת אלטרנטיבה להנהגה הלאומית. אנחנו מזמינים את כל מי שרואה את עצמו כציוני - לאומי במדינת ישראל להצטרף אלינו. הבית נפתח, בואו לימין החדש. ישראל חוזרת לנצח״.