איך לבחור אולם אירועים במרכז לציבור הדתי

אם בחירה של אולם האירועים המתאים לאירוע מסוים היא בחירה חשובה ומהותית - הרי שמציאת המקום המתאים לארגון אירוע עבור הציבור הדתי היא משימה מאתגרת כפליים. אין זה די לוודא שיש תעודת כשרות תקפה במקום אלא חשוב להגדיל ולבדוק נושאים רבים הקשורים גם בכשרות וגם בארגון הלוגיסטי של האולם. להלן כמה רעיונות לנושאים שכדאי לחשוב עליהם ולקחת אותם בחשבון כאשר מחפשים את האולם המתאים ביותר.

עידן הראל 29/05/2017

(צילום: אורח)

dir="rtl">כאשר בוחרים באולם לארגון אירוע בערו הציבור הדתי צריך לחשוב גם על פרמטרים הקשורים בכל אירוע (ללא קשר לסוג האורחים שיגיעו אליו) וגם על נושאים הקשורים ישירות בנושא של הדת. על מנת לבצע את הבחירה המתאימה והמושלמת, הבה הנושאים העיקריים שצריכים להנחות את הבחירה:

•·       ישנם כמה זרמים ביהדות ולכל אחד מהם כשרות שונה. חשוב מאד לדעת איזה סוג של כשרות דרוש על מנת שהמוזמנים לאירוע ירגישו בנוח ויוכלו לקחת חלק, לרבות לטעום מהמנות שתוגשנה.

•·       אנשים דתיים רבים מקפידים על הפרדה בין נשים לגברים. יש כאלה שההפרדה דרושה להם רק ברחבת הריקודים ויש כאלה שירצו שגם באזור הישיבה תהיה הפרדה, כלומר שולחנות נפרדים לגברים ולנשים. חשוב ליידע את בעל האולם על כך מבעוד מועד על מנת לאפשר לו לסדר את השולחנות בהתאם.

•·       כמו בכל אולם אירועים במרכז - גם כאן חשוב שתהיה חניה נוחה עם גישה קלה ומהירה אל תוך האולם עבור כל מי שאמור להגיע.

•·       ישנם אירועים בעלי צביון דתי שמנוהלים על ידי להקה המונה לא מעט זמרים. חשוב שבעל האולם יידע כמה נגנים ו/או זמרים אמורים להגיע ולהכין בהתאם את מערכת ההגברה שתעמד לרשותם.

בחירת אולם אירועים המתאים לציבור הדתי

כאמור, לציבור זה יש דרישות שחשוב מאד שתמולאנה אחרת האירוע כלל לא יוכל לצאת לפועל. אין מדובר בנושאים שאפשר לוותר עליהם או להתגמש בהם, בעיקר אם מדובר באירוע שאמורים גם להגיע אליו דמויות מוכרות מהעולם הדתי, כמו רבנים חשובים או בעלי דעות אחרים. האירוע חייב להתנהל באופן מושלם ובזכות זה גם המוניטין של האולם ילכו לפניו ורבים מהציבור הדתי ישמחו לארגן אירועים באולם זה.

כאשר כל הדרישות מועלות מראש בדיון או בחוזה בין מנהל האולם לבין מארגן האירוע - אין ספק שיהיה מקום להבין בדיוק את הצרכים ולספק אותם בדיוק כפי שצריך. אירוע עבור הציבור הדתי, כמו כל אירוע בעצם (ללא קשר לסוג האוכלוסייה שאליה משתייכים המוזמנים והאורחים) חייב להיות מושלם. ההצלחה של כל אירוע נמדדת בהנאה של האורחים בזמן שהאירוע מתקיים וכמובן באופן שבו הם יספרו חוויות אודות האירוע ויספרו אודותיו למכרים או חברים שלהם.

היכן ניתן למצוא אולם אירועים המתאים לציבור הדתי

באופן טבעי - אזורים בארץ שיש בהם ריכוז של אוכלוסייה דתית יהיו גם האזורים שבהם תהיה סבירות גבוהה למציאת אולמות האירועים הפונים אל קהל יעד זה ויכולים מראש להציע שירותים המותאמים לאנשים הדתיים. אולם אירועים שאינו פונה באופן ממוקד לקהל הדתי עלול שלא לעמוד בדרישות הקפדניות של הפרדה או כשרות ולכן לא בהכרח יהיה מתאים לאירוע זה.

כאשר האירוע מתקיים באולם בעל ניסיון עשיר בקיום אירועים לאוכלוסייה הדתית קל לבצע את ההתאמות הדרושות ולספק את הצרכים הדרושים למארגן האירוע, כמו גם לכל האורחים והמוזמנים שלו. כל אירוע, לחילוניים או לדתיים - חייב להיות מהנה ומושלם ולכן בעלי האולמות עושים כל שביכולתם על מנת לספק ללקוחות שלהם את האירועים שהם חולמים עליהם.