רשימת ציוד למתגייס

עומדים לפני גיוס? רוצים לדעת שאתם לא שוכחים לקחת שום דבר? במיוחד עבורכם הכנו רשימת ציוד למתגייס. הרשימה מתאימה למתגייסים כבר מהיום הראשון ואתם יכולים לעבור סעיף, סעיף כדי לבחון שיש לכם את כל מה שנדרש כדי ליהנות מגיוס קל.

עידן הראל 17/04/2016

(צילום: עמיעד טאוב)

dir="rtl"> 

רשימת הדברים הברורים ועם זאת לא כדאי לשכוח

רשימת הדברים שאתם תרצו שיהיו לכם כמתגייסים מורכבת בחלקה גם מדברים שנראים כמובן מאליו אך כדאי להביא אותם כבר ביום הגיוס ולכן ציינו אותם:

 כלי רחצה - את כלי הרחצה מומלץ להביא כבר ביום הראשון לגיוס וגם אם אתם מתגייסים ביום חמישי ומשוכנעים שתצאו הביתה (במקרה שלא תצאו חשוב שיהיו לכם את כל כלי הרחצה). כאן חשוב להביא מברשת ומשחת שיניים, מסרק, דאודורנט, שמפו, מרכך קיסמי אוזניים וכדאי להביא גם חבילה של מגבונים לחים. את הציוד מומלץ לשים בתיק רחצה נוח לשימוש.

 הלבשה תחתונה - יש להביא בגדים תחתונים ולהתחשב בכך שלא תעמוד לרשותכם מכונת כביסה לאורך השירות. מומלץ להכין כבר ליום הגיוס הראשון בגדים בכפולות של עשר ובניהם גופיות בצבע לבן או ירוק חאקי, גרביים בצבע לבן או שחור/ אפור וכמובן מספיק זוגות תחתונים (לא משנה באיזה צבע). יש להביא כבר ליום הראשון של הטירונות בגדי ספורט ונעליים מתאימות. כמו כן, מומלץ להביא גם פיג'מה וכפכפי פלסטיק שיתאימו למקלחת.

קרם הגנה - כדאי מאד להביא קרם הגנה ובמיוחד למי שלא מתגייס בעונת החורף.

 מסמכים - ליום הגיוס יש להביא מסמכים שונים כמו למשל תעודת זהות, פרטי בנק (אליו תגיע המשכורת החודשית), רישיון נהיגה אם ישנו וכן יש להביא את צו הגיוס.

ציוד שעושה הבדל גדול

מתגייסים לא תמיד יודעים מהו הציוד שבאמת משתלם להחזיק ולכן ברשימה צירפנו את הציוד שיכול לעשות הבדל גדול עבור המתגייס.

 תיק גב - הצבא מעניק לכל מתגייס תיק/ שק. השק לא נוח לסחיבה ובוודאי שלא כיף לצאת איתו הביתה ולהיסחב בתחבורה הציבורית או לסחוב אותו. תיק גב שתכולתו תהיה על 70-60 ליטר עם כתפיות טובות יהיה מצוין ויעשה הבדל גדול כבר ביום הגיוס.

מנעולים - כדאי מאד להביא מנעולים ויותר מאחד. השמועה על ציוד שהולך לאיבוד בטירונות לא קמה לה סתם פתאום ועל כל חייל להיות אחראי על הציוד שלו. לכן, כדאי להביא לפחות שני מנעולים.

 ציפה לשמיכה - השינה בטירונות ובבסיסים היא לא תמיד נעימה ולכן שינה בתוך ציפה מהבית יכולה להפוך את השינה הקצרה לנעימה יותר ונוחה.

 דברים קטנים - דברים קטנים שיכולים לעשות הבדל גדול כבר ביום הגיוס יהיו כפפות חד פעמיות (אין צורך להביא חבילה שלמה אך כדאי שיהיו כמה מהן), מצת לכל מקרה, חטיפים או אוכל טעים מהבית ליום הראשון, כלי כתיבה ופנקס וגומי למכנסיים (גומי לבן רגיל שממנו אפשר ליצור גומיות למדים).

לרשימת ציוד מלאה