לראשונה בישראל: טונה דלת-נתרן בשמן ובמים

לראשונה בישראל: טונה סטארקיסט משיקה טונה דלת-נתרן בשמן ובמים, מכילה 75% פחות נתרן בכל קופסה.

רות עפרי טאוב 12/04/2015

(צילום: אורח)

dir="rtl">לראשונה בישראל, חברת סטארקיסט פודור, יצרנית מותג הטונה המוביל בישראל טונה סטארקיסט, משיקה טונה דלת-נתרן. המוצר יושק בשתי גרסאות: טונה דלת-נתרן בשמן וטונה דלת-נתרן במים. כל מוצר מכיל 70 מ"ג נתרן בלבד ל-100 גרם מוצר מסונן. לצורך ההשוואה טונה סטארקיסט דלת-נתרן בשמן מכילה 75% פחות נתרן מאשר המוצר שנמכר עד כה. המוצרים החדשים יסומנו בתו "דל נתרן" על גבי האריזות, ויימכרו במארזי רביעייה.

לדברי דגנית אשד-פרישקו, מנהלת השיווק של סטארקיסט: "כמותג הטונה המוביל בישראל אנו מבינים את ההשפעה העצומה שיש לנו על תפריט התזונה של המשפחה הישראלית, ועם ההשפעה - מגיעה האחריות. לאחר שבשנה שעברה הפחתנו את הנתרן בטונה בשמן ל-400 מ"ג, כעת מגיע השלב הטבעי הבא, שהוא השקת מוצר דל-נתרן המיוצר מחומר גלם ייעודי, מופחת מלח, לצרכנים המקפידים על דיאטה דלת-נתרן".

הפחתת כמות הנתרן בטונה הינה תהליך מורכב אשר מתחיל כבר בשלב הדיג ונמשך לאורך שרשרת הייצור כדי להבטיח מוצר בסטנדרט הגבוה ביותר עם כמות נתרן מופחתת. לתהליך הפיתוח היו שותפים טכנולוג המזון של סטארקיסט ודיאטנית קלינית.

פיתוח המוצרים החדשים נעשה במסגרת התגייסות סטארקיסט לתכנית הלאומית של משרד הבריאות להפחתת נתרן במזון. במסגרת זו, הפחיתה סטארקיסט בשנה שעברה את כמות הנתרן בטונה בשמן מ-500 מ"ג נתרן ל- 400 מ"ג. השקת המוצרים דלי הנתרן מהווה, כאמור, את הצעד הבא באסטרטגיית הבריאות של החברה.

בשלב ראשון ניתן יהיה להשיג את המוצרים ברשת שופרסל.