חדש בספארי: פדיקור בחינם מאנפה נכה

לאחרונה, ראו מטפלי הגמלים כי אנפה בעלת כנף שמוטה, מסתובבת בחצר הגמלים הלוך ושוב.
לאחר כמה דקות של התבוננות הם גילו כי היא מסתובבת בין רגלי הגמלים ללא מורא ומבצעת ברגליהם ובפרוותם פעולות של ניקוי ואכילה. מעין פדיקור מיוחד ואישי.

עטרת זרביב 01/08/2012

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

dir="rtl">"בימי", היא אנפה שככל הנראה נפלה מקן הוריה בתקופה שעוד הייתה גוזל. כתוצאה מהנפילה היא אבדה את יכולת התעופה באחת מהכנפיים שלה ואינה מסוגלת לעוף. בשל מצבה היא חשופה לכל טורף ואין לה יכולת להימלט אם יגיע לעברה בעל חיים גדול אפילו חתול שינסה לתפוס אותה. אבל מסתבר שלפעמים התושייה והחכמה אצל בעלי חיים עולה על כל דמיון ובימי, החליטה להפוך בן לילה לקוסמטיקאית מדופלמת.
היא אמצה את חצר הגמלים כביתה הטבעי והפכה למטפלת האישית שלהם.

מידי יום, היא יוצאת ממקום מסתורה בבית הלילה של הגמלים ומשוטטת בחצר. בין לבין היא מגיעה אל הגמלים ואוכלת את הזבובים והטפילים שנדבקים לרגליהם.כך למעשה, היא מגינה על עצמה מפני טורפים שעלולים לתקוף אותה כמו למשל חתולים. שכן, ללא ספק, אנפה כזאת, שאינה יכולה להתעופף בגלל מוגבלותה, הייתה נטרפת מזמן, אך הודות לתושייתה היא ממשיכה לשרוד, לחיות בשלווה וללא חשש ועל הדרך לזכות במנה לא מבוטלת של צל מהגמלים שסוככים עליה במהלך השעות החמות של היום.

הגמלים מצידם כמובן מקבלים טיפול מפנק ונהנים משליפה מתמדת ויום יומית של הטפילים והזבובים שנדבקים אליהם בימים החמים. כך כל צד יוצא נשכר וקיימת סימביוזה מושלמת בין הגמלים לאנפה.

בכל יום ניתן לצפות בקשר המיוחד שנרקם בין האנפה לגמלים ובספארי כבר זכתה בימי לכינוי "הקוסמטיקאית של הגמלים".