ביקור בארצנו הקטנטונת – מיני ישראל

מיני ישראל, פארק המיניאטורות שליד לטרון, מציג בתנועה, צליל וצבע פסיפס של כל הטוב, היפה והמיוחד שבמדינת ישראל. בפארק המשתרע על פני 35 דונם ניתן לסייר בין 385 דגמים של אתרים היסטוריים, אתרים לאומיים, אתרי הנצחה ומורשת קרב ואתרים תנכיים.

עמי שרון 24/08/2009

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

הקיץ כבר בסיומו, החום עדיין בשיאו והעייפות קשה מתמיד, אבל גם השבוע לא ויתרנו. הרגשנו שהילדים דורשים תעסוקה ואנחנו מבחינתנו חיפשנו פעילויות בחוץ. מצד אחד, אין כמו טיולים ברחבי ישראל. מצד שני, רצינו משהו קטן. בקטנה. ואז עלה רעיון: מיני ישראל. פתרון אולטימטיבי.

אם חשבתם שכדי להכיר את מדינת ישראל חייב בהכרח לנסוע ברכב עם כל הילדים מצפון לדרום, טעות בידכם. אז ביום ראשון ארזנו את הילדים לרכב ובמרחק של 20 דקות נסיעה בלבד הגענו למיני ישראל, חווינו את "כפר הליטנים" החינוכי של הפארק והסתובבנו בין דגמים מיניאטורים של אתרי ישראל הבולטים, תוך שאנחנו שומעים את הסיפורים ההיסטוריים והתנ"כיים העומדים מאחורי כל אתר ואתר. חוויה מהנה וחינוכית לכל המשפחה.

התחלנו במקום הכי דרומי במדינה, אילת. מעבר לבריכה, ים ובתי מלון "הכל כלול", הציעה לנו אילת גם נופי מדבר מדהימים, הכל בקטן. הילדים התרגשו מאוד מים סוף וכן מהאקווריום עם דגי הענק והמצפה התת ימי. משם עברנו למקום הכי נמוך במדינה וגם בעולם, ים המלח. באזור ים המלח אפשר להציץ על מצדה ולצפות בשחזור של הקרב שהתחולל שם. מהדרום הצפנו למקום הכי גבוה בארץ, הר חרמון שנקרא גם "העיניים של המדינה".

וכמובן אי-אפשר לבקר בכל ישראל בלי להגיע למקום הכי חשוב והכי קדוש, ירושלים. ביקרנו גם בנמל התעופה בן-גוריון ולסיום קינחנו בכנרת. אגם המכיל מים מתוקים ומהווה את אחד ממקורות מי השתייה וההשקייה הגדולים בישראל, מה שמעורר לאחרונה דאגה בארצנו הקטנטונת.

לאחר מכן חווינו את אוירת המקום המשפחתית והנעימה, אפשרנו לילדים לחוות את פעילות הליטנים, ליצנים קטנים מאוד שהובאו במיוחד למיני ישראל ובנו שם את כפר הליטנים. במקביל לפעילותם, ניתן היה להנות בפארק מסימולאטור, משחק טריוויה נושא פרסים, מתחם מולטימדיה עם עמדות פלייסטיישן ו- WII, קרוסלה, סירות שטות בים אילת וסדנאות יצירה בעלות של 10 שקלים בלבד לכרטיסיה.
בנוסף, במקום פועל ג'ימבורי חדש ומחודש לילדים קטנים מאוד.

חזרנו הביתה עייפים, אך מרוצים. אחרי הכל, הספקנו לבקר כמעט בכל במדינה ביום אחד.

מחיר: 15-69 ש"ח מידע נוסף בטלפון 1-700-559-559 ובאתר מיני ישראל: www.minisrael.co.il