הסוכנות היהודית מתגברת את האבטחה במוסדותיה ברחבי העולם

בתקופת החגים ולקראת התפילות ההמוניות בבתי הכנסת במהלך יום הכיפורים בקהילות היהודיות ובצל התגברות האירועים אנטישמיים בתקופה האחרונה במדינות ברחבי העולם, מתגברת הסוכנות היהודית את האבטחה של שליחיה ושל מרכזי הפעילות שלה בעולם.

עודד בן צבי 06/10/2008

בעקבות ההתראות על כוונת ארגוני טרור לפגוע במטרות יהודיות בעולם, בעיקר לאחר חיסולו של המחבל עימאד מורנייה, ובצל גילויי האנטישמיות ברחבי העולם, תגברה הסוכנות היהודית את האבטחה סביב מבנים ומוסדות שבהם פועל הארגון. בנוסף, שליחי הסוכנות היהודית תודרכו להיות ערניים בעיקר בהתכנסויות גדולות של יהודים לרגל תפילות החג.

על רקע התגברות האנטישמיות, העלייה באירועי הטרור וכדי להיערך נוכח משברים כמו אסון טבע, תאונה, או משבר כלכלי העשוי לפקוד את הקהילות היהודיות בפתאומיות, החליטה לפני כשבועיים ממשלת ישראל על הקמת פורום משותף לה ולסוכנות היהודית. בשעה שיידרש, יתכנס הפורום בחדר המצב של הסוכנות היהודית בירושלים, וינהל משם את ההיערכות לסיוע. בפורום ייקחו חלק נציגי ממשלת ישראל, הסוכנות היהודית וגורמי בטחון.

 חדר המצב של הסוכנות היהודית עובר בימים אלה תהליך של שיפוץ ושל השבחת הציוד בו, כדי לשפר את יכולת חברי הפורום לנהל קשר עם הקהילות היהודיות ברחבי תבל במצבי חירום.

ראש צוות המשימה למאבק באנטישמיות בסוכנות היהודית, עמוס חרמון, אמר כי נחיצותו של הפורום הוכחה במהלך המשבר בגיאורגיה, בקיץ האחרון. הסיוע המיידי והחשוב שהעניקה הסוכנות היהודית ליהודים באזורי הקרבות בגיאורגיה והטיפול במצבי חירום בקהילות יהודיות בעבר, הדגימו את הצורך בתיאום בין הגורמים השונים בארץ, לטיפול יעיל ולסיוע לקהילות יהודיות שנקלעות למצוקה.