כותבים ישראל בהוליווד

ברחבי העולם מתכוננים שליחי בני עקיבא והסוכנות היהודית ליום העצמאות ה-60 של מדינת ישראל

שיר פרידמן 06/05/2008

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

בביה"ס Browser Mimonodies Academy, בהוליווד פלורידה, החליטו לעשות מעשה. יחד עם שליח בני עקיבא והסוכנות היהודית, אביאל שרי, החליטו לגרום לילדים להפנים את מהות החג. שרי: "החלטנו לקחת את כל הילדים בבית הספר וסידרנו אותם בצורת האותיות המרכיבות את 'ישראל 60' באנגלית". שרי, בוגר סיירת מובחרת מספר: "בתור שליח מישראל שחי בארה"ב כבר כמעט שנה היה כל-כך מרגש לראות את הילדים מגיעים לבית הספר לבושים בכחול-לבן ומחזיקים דגלי ישראל". שרי מוסיף: "מצב היהודים בהוליווד טוב מאוד, לפעמים טוב מידי, לכן נורא חשוב לנו השליחים כל הזמן לדחוף את הנושא".

ביום רביעי הקרוב יחגגו בקהילת הוליווד כ-500 חברי קהילת 'ישראל הצעיר של הוליווד פורט לודרדייל' את יום העצמאות והזיכרון בטקס משולב. "עד שהגיעו לפה שליחים לפני שלוש שנים לא התקיימו בכלל אירועים לכבוד יום העצמאות, למרות שזו קהילה ציונית מאוד. בשבת רגילה מגיעים כמה מאות לבית הכנסת, וביום העצמאות אין מקום לזוז - הבניין מלא מפה לפה".

השנה, החליטו השליחים לגוון, ובמקום הדגלנות המסורתית יעשו ריקוד נוסח 'מיומנה' בשילוב עם דגלי ישראל.

האוכל יהיה כמובן ישראלי - שאוורמה, פלאפל וסלט ישראלי. את הערב ינעים די ג'יי ישראלי שישלב שירי ארץ ישראל הישנה ושירים ישראליים מודרניים.

מידע על יהודים וישראלים בפלורידה: הקהילה היהודית בפלורידה היא השנייה בגודלה בארה"ב. באזור מתגוררים כ-500,000 יהודים לאורך רצועת החוף המזרחית. הקהילה היהודית מבוססת מאוד: מאות בתי כנסת, עשרות מסעדות כשרות, חנויות יהודיות וכד'... כמוכן, מתגוררים בפלורידה כ-100,000 ישראלים. לקהילה הישראלית בפלורידה (ובעיקר באזור מיאמי) פעילות ענפה ומגוונת: בתי ספר, חנויות עם מוצרים מהארץ, חברות מסחריות, מסעדות ישראליות, רדיו ישראלי וכן עיתונים מיוחדים בעברית.