השקת פרוייקט קידום תיירות בנצרת

כ-200 אלף שקל יושקעו בפרויקט לקידום ופיתוח תיירות כפרית במרחב העמקים מגדל העמק נצרת.

עירית לוין 09/01/2008

(צילום: אורח)

ות משתתפים, ביניהם אנשי המועצות האזוריות מגידו ועמק יזרעאל, בכירי משרד התיירות בראשות שר התיירות יצחק אהרונוביץ' ויוזמי התוכנית, מט"י מנעם, השתתפו באירוע השקת פרויקט קידום התיירות במרחב העמקים מגדל העמק-נצרת, שהתקיים בקיבוץ עין השופט.

הפרויקט לקידום התיירות הכפרית באזור העמקים תופס תנופה והוא יכלול בשנה הקרובה פיתוח מיזמי תיירות חדשים במטרה להגדיל את מספר המתארחים והמטיילים המגיעים לאזור. מנכ"ל מט"י מינעם, מאיר בן חמו, אמר כי השנה יוקצה תקציב של כ-200,000 ₪ לפרויקטים תיירותיים שונים, בראשם שדרוג אתר האינטרנט של עמותת התיירות בעמקים והשתלמויות המיועדות לתיירנים מתחילים וממשיכים. כמו כן קרא בן חמו ליזמים מתושבי האזור להצטרף לפרויקט, לזכות להטבות ולהלוואות הכלולות במסגרת זו ולעשות שימוש בתשתיות התיירות הקיימות בעמק.

שר התיירות, יצחק אהרונוביץ', ציין כי קיים מחסור בחדרים לתיירות הפנים וכי השנה יתוקצבו באזור העמקים שלושה מוקדים: הקמת כפרים תיירותיים באלוני אבא, בית לחם הגלילית ופיתוח צומת מגידו ותל מגידו. "משרד התיירות מחויב לנושא וישקיע בשיווק ובמיתוג התיירות בעמקים".

מנהלת תיירות כפרית במשרד התיירות חנה קורן, אמרה כי התיירות הכפרית בעלת פוטנציאל עסקי עצום. לדבריה קיימת חשיבות רבה לכמות הצימרים ואיכותם.

ראש מועצת מגידו, חנן עזר, אמר כי "מפת התיירות הארצית לא היטיבה עם האזור ושיתוף הפעולה עם יזרעאל הוא מנוף לפיתוח התיירות. צריך למצוא כלים חדשים לפיתוח האזור וליצירת אווירה מסייעת לעסקי תיירות".

ראש מועצת עמק יזרעאל אייל בצר, קרא למשרדי הממשלה לסייע ולהוריד את המכשולים הקיימים ולסייע לאזור עם היסטוריה של 2000 שנות התיישבות של היסטוריה יהודית ושהישוב הראשון בעמק יחגוג בעוד שנתיים 100 שנים של התיישבות חלוצית באזור. בצר: "האזור עשיר בשבילי אופניים, פריחה, שבילי טיולים רגליים ואתרים תיירותיים".