גידול בהיקפי התיירות מאז שנת 2000

החודש נרשם מספר שיא  של תיירים נכנסים לישראל.

חיים נחתומי 18/12/2007

(צילום: אורח)

"שנת 2007 מצטיינת בגידול מרשים בהיקפי התיירות הנכנסת לישראל מאז שנת 2000". כך אמר שר התיירות יצחק אהרונוביץ בציינו כי השנה האחרונה עומדת גם בסימן של התאוששות מתמדת מאז מלחמת לבנון השניה.

במשרד התיירות מרכזים את נתוני העליה בתיירות הנכנסת המאפיינים את השנה החולפת ובמיוחד את הגידול בתיירות מצפון אמריקה וממדינות באירופה וכן את תחילת תנועת התיירות לישראלממדינות כגון סין ויפן.

התיירות ברוסיה גם כן מצטיינת בגידול מתמיד. במשרד התיירות מצביעים גם על התופעה שבה ניכר גם הגידול במספר התיירים היהודיים המעדיפים שלא כבעבר את ישראל במקום אתרי הנופש המסורתיים שלהם באירופה ובצפון אפריקה.

מנתוני היקפי התיירות בחודש נובמבר 2007 עולה כי בחודש זה ביקרו יותר מ-200 אלף תיירים לעומת 117 אלף תיירים שביקרו בישראל בתקופה המקבילה אשתקד. צוין כי מדובר בעצם במספר התיירים הגבוה ביותר בכל הזמנים, למעט שנת 1999. מתחילת השנה ביקרו יותר מ-2.1 מיליון תיירים המהווים גידול של כ-24 אחוז לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

להערכת גורמי התיירות חגיגות שנת ה-60 לכינונה של מדינת ישראל יצטיין אף הוא במספר רב של מבקרים, בהם גם יהודים רבים שיבקשו להביע את הזדהותם עם ישראל בת ה-60 שנה.