עשרות קהילות יהודיות בעולם הקדישו נר שלישי לחטופים

במפגן הזדהות מיוחד הקדישו הקהילות היהודיות ברחבי העולם את הנר השלישי למען שלושת החטופים הישראלים.

עידן הראל 09/12/2007

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

וכנות היהודית וההסתדרות הציונית העולמית בשיתוף תנועת בני עקיבא העולמית ארגנו מפגן הזדהות עולמי עם שלושת החטופים ובני משפחותיהם בקריאה לשחרורם המהיר. 

למעלה מ-70 אירועים להדלקת נרות חנוכה התקיימו בקהילות היהודיות בעולם ובו הקדישו את הנר השלישי למען שלושת החטופים.

האירועים התקיימו במדינות רבות כגון: ארה"ב, צ'ילה, ונצואלה, הולנד, צרפת, אוקראינה, ארגנטינה, ברזיל, מקסיקו, אורוגוואי, מדינות חבר העמים, בלגיה, גרמניה, ניו זילנד, אוסטרליה, דרום אפריקה, שוודיה, דנמרק, הונגריה, איטליה, ספרד ועוד...

"היה פשוט מדהים" מספר נועם אלגד, שליח בני עקיבא העולמית ובן עמי בסאן פרנסיסקו, "לימדנו את החניכים במשך החודשים האחרונים על החיילים וסיפור חייהם - ועכשיו הם מדליקים נר יחד עם עשרות אלפי יהודים ברחבי העולם. ילדי סאן פרנסיסקו מאחלים למשפחות החטופים: חג שמח! מי ייתן ובשנה הבאה יזכו המשפחות לחגוג עם בניהם בארץ".

"הבנים החטופים, אודי אלדד וגלעד, הם כבר אינם רק בנים לשלוש משפחות - הם הבנים של העם היהודי , ויותר מכך - הם הבנים של העולם החופשי כולו" - כותבת מיקי גולדווסר ,אימו של אודי, במכתב מיוחד לקהילות היהודיות לרגל

המפגן העולמי להדלקת הנרות לחטופים- "הבנים שלנו הפכו לסמל למה שקבוצות קטנות אכזריות וחסרות כל ערכי מוסר בסיסיים יכולות לעשות במאה ה - 21. אני מקוה שבזכותכם ובזכות האור הגדול שידלוק היום מכל רחבי העולם, יתקיים נס החנוכה שלי ושל משפחות רגב ושליט, ונזכה לראות את בנינו בחזרה עימנו במהרה."