ציפייה לעלייה בכמות התיירים בחורף הקרוב

היעד של משרד התיירות: ביקור של כמיליון וחצי תיירים בחודשי החורף.

חיים נחתומי 15/11/2007

(צילום: אורח)

ספת משמעותית של טיסות בקווים הסדירים, מתוכננות על ידי חברות התעופה לישראל. זאת, בעקבות יוזמת משרד התיירות להגדיל משמעותית את היקפי ביקורי התיירים בישראל, במהלך חודשי החורף הקרובים.

נמסר כי משרד התיירות אמור להשקיע במסגרת זו קרוב ל- 15 מיליון דולר ובכך לשווק את ישראל כיעד תיירותי משמעותי. בשנת 2008 אמור משרד התיירות להוסיף עוד 20 מיליון דולר למטרה זו.

צוין כי בין השאר יורחב מסי פרסום עולמי בנושא. נמסר כי בין המדינות החדשות מגלות עניין בישראל כיעד תיירותי לכל דבר, נכללות מדינות כמו דרום קוריאה, יפן, פולין, סין וברזיל. עם חלק ממדינות אלה נחתם באחרונה גם הסכם תיירות ייחודי.

שר התיירות יצחק אהרונוביץ' אמר כי "ישראל, במיוחד בחודשי החורף, עשויה להוות אטרקציה של ממש לתיירים". גורמי תיירות, בהם בתי המלון נערכים אף הם לקליטה גדולה יותר של תיירים ואורחים, בחודשי החורף. כמה מהרשתות המובילות בענף את יוזמות כבר מסגרות להכשרת עובדים לעבודה בבתי המלון ואף מתכננים הקמתם של בתי מלון נוספים, בעיקר באתרי התיירות המובילים כמו אילת, הגליל וערי החוף.

בחודשי החורף, נמסר עוד, עשויה התיירות מצרפת להתרחב כאשר חלק מיהודי צרפת שיגיעו לארץ, ישתקעו בה ואחרים יבצעו עסקאות נדל"ן במסגרת ביקורם. בתוך כך, הועידה ה- 26 של התאחדות המלונאים שתתקיים באמצע השבוע הבא בירושלים, תעמוד בסימן סימני התאוששות בענף התיירות בישראל.