מקור ההתמכרות: למה אתם פשוט לא מפסיקים?

תוכן שיווקי ו03/03/2020

אנורקסיה נרבוזה, בולימיה, סמים, אלכוהול ואפילו הימורים - כל אלה הן התמכרויות, ולכולן יש מאפיין משותף. אנחנו פשוט לא יודעים איך אפשר לחיות אחרת, בלי התלות במרכיב חיצוני שגורם לנו להרגיש קצת יותר טוב, ואולי אפילו בשליטה. בפועל השליטה דווקא לא בידיים שלנו, אלא בידי הסם או המשקה, ואם לא נבין למה זה קורה יהיה לנו קשה יותר לטפל בבעיה. אז מה גורם להתמכרויות השונות? למענה על התשובה, כמו גם קבלת טיפול מקצועי, ניתן לפנות אל וילה מטריקס.

גם הפרעות אכילה הן התמכרות

הפרעות אכילה אינן שונות מהתמכרויות אחרות, בעיקר משום שגם מי שסובל מבולימיה או מאנורקסיה נרבוזה נוטה לשקר ולהסתיר, וגם אנשים אלה מרגישים שהם פשוט לא יכולים לנהוג אחרת. שיקול הדעת שלהם לא תמיד רציונלי, והם מתמקדים בצורך (ירידה במשקל) תוך התעלמות מהמחירים שהם משלמים, בעיקר המחירים הבריאותיים. אם כן, לצורך התמודדות עם הפרעות אכילה טיפול רגשי ופיזי הוא הכרחי, והצוות המקצועי של וילה מטריקס מעניק את הליווי ואת התמיכה הנדרשים בתהליך הזה. כך ניתן לרכוש כלים מעשיים וטובים יותר, לשקם את הגוף ואת הנפש, ולהתחיל מחדש במסלול אופטימלי ובריא הרבה יותר.

#12260

התמכרות לסמים: בגלל הסביבה או הגנטיקה

בכל הקשור לסמים, נראה שניתן להצביע על שני מקורות עיקריים. מצד אחד, יש מי שצורך סמים משום שהוא מושפע מהסביבה הקרובה אליו. אם הסם זמין ונגיש, ואם אנשים קרובים צורכים אותו לעתים קרובות, הסיכוי להיווצרות ההתמכרות בהחלט גובר. מקור נוסף הוא רגשי, כאשר אנשים רבים מתנסים, חווים תחושה של היי מסוים ומרגישים את הצורך לתחזק את התחושה הזו לאורך זמן. בתהליך גמילה מסמים ניתן להתמודד עם הגורמים הללו, להבין את המשמעות שלהם ולאתר דרכים אפקטיביות יותר להתמודד עם המציאות, עם האתגרים ואת הקשיים שגורמים לנו "ליפול" בכל פעם מחדש.

התמכרות לאלכוהול: זמין ומנחם

בעוד סמים קשה לנו יותר למצוא (הם לא נמכרים במכולת), אלכוהול הוא מוצר נגיש וזמין הרבה יותר. בהתאם, אנשים רבים מגלים את היתרונות שלו בכל הקשור לתחושת הרוגע והשלווה שהוא מקנה, ובעיקר כשהם מאמינים שזהו הפתרון למצוקה שלהם. בפועל הם מתקשים לתפקד בלעדיו, ועם התלות במשקה נפגעים הקשרים האישיים והחברתיים שלהם ואפילו התפקוד בעבודה. מרכזי גמילה מסמים ואלכוהול מאפשרים למכורים להתמודד עם המחירים הללו, עם השלכות ההתמכרות ועם המצוקה - וצוות וילה מטריקס מעניק להם את התמיכה הדרושה בתהליך, ואת האמונה שיוכלו לשבור את המעגל הזה גם לאחר שישלימו את התהליך.

אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות המרכז כבר עכשיו בטלפון 050-4949696.

כתבה זו פורסמה עם אתר לקניית קישורים לקידום אתרים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ט' ניסן התש"פ 03.04.2020
פרשת צו
כניסה: 18:20 | יציאה: 19:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<אפריל, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS