איך להתארגן נכון לשבת חתן

שבת חתן הוא אירוע שנהוג לערוך בשבת האחרונה לפני החתונה או בשבת הראשונה שאחריה. בשבת זו, נהוג שהחתן עולה לתורה בבית הכנסת, וזוכה לברכות משאר המתפללים. לאחר מכן מתחילה סעודה שנמשכת כל היום. במקרים מסוימים, נהוג להתחיל את המאורע, ערב קודם, בארוחת קידוש משותפת וחגיגית לכל האורחים.

עידן הראל ו09/02/2020

שבת חתן הוא אירוע מיוחד, מאחר והוא נחגג, כאמור, רק בימי שבת ועל כך צריך להיערך בהתאם. בין אם זה מבחינת החתן, בני משפחתו הקרובה וכמובן מצד החברים והאורחים.

היום, בקרב רוב המשפחות זה שונה מאשר מה שהיה נהוג בעבר. שכן, היום נהוג לקצר את משך זמן האירוע, נהוג שהחתן עולה לתורה ואחר כך עורכים ארוחה בבית הוריו או במקום אחר. האורחים מגיעים אל בית הכנסת לתפילה או לסעודה וזהו. היום, במקרים רבים גם לא נהוג שהאורחים ישנים אצל הוריו של החתן או בסביבה. אלא אם מדובר במשפחה מסורתית או דתית, אז הם ידאגו לארח אותם, מאחר והם לא נוהגים בשבת.

כאן חשוב להדגיש, ישנן משפחות רבות שמעדיפות לערוך שבת חתן במקומות חיצוניים, בראש ובראשונה בבתי מלון, בתי הארחה, צימרים וכדומה. בצורה כזו, אפשר לארח את האורחים במקום, מבלי שהם יצטרכו להגיע בבוקר האירוע אל המקום ולא תהיה שום בעיה מבחינת ניידות.

#12225

מי שעורך אירוע שבת חתן בבית או בכל מקום אחר, צריך להיעזר כמובן בגורמים שונים, כפי שנוכל לראות בהמשך, בין היתר בשירותי קייטרינג שיספקו ארוחה לאורחים. ניתן להזמין שירות קייטרינג גם לארוחת קידוש ביום שישי בערב וגם לארוחה שאחרי התפילה בשבת.

לשם כך, אנחנו רוצים להמליץ לכם על חברת קייטרינג מאמא לשבת חתן. חברה מובילה בארגון אירועים מסוגים שונים, כולל אירועי שבת חתן. צוות החברה ישמח לעמוד לרשותכם, לספק לכם תפריט עשיר ומגוון, תפריט בשרי ברמה הגבוהה ביותר, כשר כמובן, תפריט שיכול להתאים לכל האורחים שלכם. אתם רק צריכים לבחור מה להגיש, כיצד וכמה. האוכל יגיע אליכם מוכן כבר ביום שישי ותוכלו להגיש אותו במהלך היום וגם למחרת, כמובן.

איך מתכוננים לשבת חתן

תחילה יש לקבוע את תאריך האירוע. כאמור, יש מי שעורך אותו בשבת שלפני ויש מי שעורך אותו בשבת שאחרי החתונה. זה תלוי בעדה. אצל משפחות אשכנזיות נהוג לערוך אותו בשבת שלפני, אצל משפחות ספרדיות נהוג לערוך אותו בשבת אחרי.

לאחר מכן, יש להחליט כמה אנשים אנחנו רוצים לערך באירוע, על פי זה נדע איפה נוכל לערוך את האירוע. האם לערוך אותו בבית או במקום אחר. צריך לקחת בחשבון כמה דברים בהקשר זה:

ראשית, אם אנחנו רוצים לערוך את הארוחה והאירוח במקום אחר, לא בבית, אז האופציות שלנו הן בדרך כלל בית מלון, צימר, בית הארחה. אנחנו לא יכולים לארח באולם או בגן אירועים, מאחר והם סגורים בשבת.

#12226

שנית, אנחנו צריכים להתייחס לא רק לשאלה, כמה אנשים אמורים להיות נוכחים באירוע, אלא גם איפה אנחנו יכולים לארח אותם מבחינת מיקום. מן הסתם, אנחנו נידרש למקום אליו כולם יוכלו להגיע בצורה נוחה. אנחנו צריכים גם לקחת בחשבון, שיהיו כאלה שלא יוכלו להישאר שישי-שבת, ואז צריך לראות כיצד נוהגים במצב כזה.

שלישית, עלינו לדאוג שהבית שלנו יהיה מוכן וערוך לקראת אירוח כמות גדולה של אורחים וכן שיש לנו את כל מה שנדרש לשם כך.

אם האירוע נערך בבית, אזי שעלינו צריכים גם לוודא שיש אפשרות בבית הכנסת השכונתי שהחתן יעלה לתורה באותה שבת, יש לוודא שיש מקום לכל מי שרוצה להיות בתפילה, וכן יש לדאוג שבבית עצמו, יהיו את כל הדברים הנדרשים לאירוע. למשל, מקרר מספיק גדול בו נוכל לאחסן את כל מה שדורש קירור, תנור שבת, שולחנות, כסאות, כלי אוכל וכדומה. כל דבר כזה הוא משמעותי לצורך האירוח. כמו כן, יש לדאוג שהבית מסודר, נקי וכמובן עלינו לדאוג שייראה חגיגי לאירוע.

מן הסתם, החתן צריך להיות מוכן לאירוע, בין אם זה מבחינת לבוש ובין אם זה מבחינת סידור, תפילין, ושאר הפריטים שנדרשים לתפילה. יש להכין כל מה שנדרש לבית הכנסת מבעוד מועד, בשביל לייצר אווירה חגיגית ונעימה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', כ"ז שבט התש"פ 22.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS