אין לו מילה: הרב פרץ הצליח לפגוע בכולם בדרך לאיחוד עם בנט, שקד וסמוטריץ'

איזה ערב זה היה. צעקות, ריצות, הפרות הסכמים וגם ציוץ אחד של הרב רפי פרץ שנמחק אחרי 2 דקות וסיכם בעצם את כל מה שחושבים עליו במערכת הפוליטת ובציבור. מילה של הרב רפי, לא שווה את הציוץ, או המסמך, עליו היא חתומה. ערב עצוב לציונות הדתית.

אביחי טבק ו16/01/2020

נפתלי בנט ואיילת שקד לאחר הגשת הרשימה

בסיכומו של ערב מתוח ורווי אמוציות במסדרונות הכנסת, ודקות לאחר שנסגרה האפשרות לרישום מפלגות, ונפתחה מחדש, הגישו הימין החדש, האיחוד הלאומי והבית היהודי את רשימת המפלגה לכנסת. את איתמר בן גביר ועוצה יהודית הם השאירו מוטלים על צד הדרך, פגועים ונבגדים.

ולאחר כל הדרמות, יש גם רשימה לכנסת. ממבט חטוף בשמות המועמדים והשתייכותם המפלגתית, נראה שזהו סופה של "המפלגה הדתית לאומית" על גילגוליה השונים המתחילים עוד לפני יותר ממאה שנה בתור המזרחי והפועל המזרחי, דרך המפדל המיתולוגית ועד הבית היהודי, בראשה עומד היום הרב רפי פרץ שברצץ מתמשך של טעויות פוליטיות וגם לא מעט יומרה וחשבונאות אישית הצליח לקבור את המפלגה.

בראש הרשימה יעמוד כאמור נפתלי בנט, ובמקום השני הרב רפי פרץ. אחריהם ברביעייה המובילה ימוקמו איילת שקד ובצלאל סמוטריץ'.

את המקום החמישי יתפוס מתן כהנה מהימין החדש, שזוכה לייצוג ב-50% מהרשימה, בכל המקומות האי-זוגיים.

מקום שישי נשמר לאופיר סופר מהאיחוד הלאומי ובשביעי תמוקם חברת הכנסת לשעבר מטעם הבית היהודי, עידית סילמן, שערקה ברגע האחרון לזרועות הימין החדש, כשהבינה שהרב פרץ אינו מתכוון לעמוד בהבטחתו ולהעניק לה מקום ריאלי ברשימה.

המקום השמיני שהובטח לבית היהודי, ניתן לשרה ב"ק, אך למעשה היא מגיעה כנציגת מפלגת המדף אח"י ואחריה ברשימה שירלי פינטו (הימין החדש - 9), אורית סטרוק (האיחוד הלאומי -10), מוטי יוגב (הבית היהודי - 11), שולי מועלם (הימין החדש - 12), יוסי כהן (האיחוד הלאומי -13), שי מימון (הימין החדש - 14), הרב אלי בן דהן (הבית היהודי - 15), רוני ססובר (הימין החדש - 16) ויום טוב כלפון.

יחד עם זאת, שעה קלה לאחר הגשת הרשימות הודיעה מוטי יוגב כי הוא פורש זמנית מהפוליטקה ואינו מתכוון להות חלק מהרשימה ומהבית היהודי תחת הרב פרץ.

בהודעה שפרסם יוגב אחרי חצות אמר: "הערב רפי פרץ צייץ בטוויטר 'מילה זו מילה' ביחסו להסכם שלו עם בן גביר, וכמנהגו מחק את ההודעה לאחר דקות ספורות כי גם הוא יודע שמילה שלו היא לא מילה. מפלגה שראשיה אינם מתנהגים ביושרה ע"פ מידת האמת והצדק לא תהיה בה ברכה.

יוגב לא חסך מרפי פרץ את שבטו ותקף אותו גם על חוסר יכולתו הפוליטית: "ראש המפלגה רפי פרץ גילה, לאורך כל דרכו הפוליטית, חוסר יושרה, חוסר מנהיגות, ופעל בניגוד לרצון הציבור שבשמו נבחר, הוא לא ראוי להיות שליח ציבור. ראש המפלגה ניצל חוקה שאפשרה לו ולמנכ"ל המפלגה לעשות במפלגה כראות עיניו ולגנוב אותה מבוחרי המפלגה ונבחריה."

"לאחר מאמצים רבים של ניסיונות לעבוד מתוך יושרה ושיתוף, במציאות בה היו"ר רפי פרץ עושה ברשימות המועמדים כרצונו, החלטתי שלא להתמודד לכנסת הנוכחית, במפלגה שבראשה עומד אדם שאינו ישר בלשון המעטה אינה מתנהלת ע"פ מידת האמת, הצדק והחברות. במפלגה כזו לא תהיה ברכה.
הבית היהודי בראשות הרב רפי פרץ איבד את דרכו. רפי פרץ פגע בחברי המרכז של הבית היהודי, בחברי ובחברות התנועה הציונית דתית כולה. בבחירות הקרובות לכנסת לא אתמודד." ביקש יוגב למסור.

"יחד עם חברות וחברי הבית היהודי, נשקם מחדש את המפלגה הציונית הדתית - על מנת שתחזור לייצג, ייצוג אמיתי, את הציבור הציוני-דתי, הרחב לגווניו. אמשיך לשרת נאמנה את עם ישראל ואת הציונות הדתית, יש עוד הרבה משימות לפנינו." סיכם ח"כ מוטי יוגב את הודעתו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', כ"ז שבט התש"פ 22.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS