מהומה בביהמ"ש: האמא קראה לעבר האנרכיסטים "תתביישו" והוצאה מהדיון

אם לחיילים משרתים בצה"ל פנתה לאנרכיסטים שבאו לתמוך ביונתן פולק בבימ"ש השלום בירושלים: "אתם מעודדים לתקוף את חיילי צה"ל שמגינים עליכם ועלינו?" בהמשך קראה לעברם "תתביישו, אבנים על חיילי צה"ל?" והוצאה מהדיון.

אביחי טבק ו15/01/2020

הפגנת האמהות מחוץ לבית המשפט (צילום: אם תרצו)

הבוקר (ד') מתקיימים בבימ"ש השלום בירושלים שני דיונים בעניינו של האנרכיסט יונתן פולק. פולק נעצר בעקבות קובלנה של ארגון עד כאן כנגד פעילותו נגד חיילי צה"ל.

במהלך הדיון החלה אם לחיילים לצעוק לעבר פולק וחבריו האנרכיסטים כיצד הם מסוגלים לתקוף את חיילי צה"ל. האם הוצאה מהדיון.

מחוץ לאולם הדיונים תקפה אם נוספת לחיילים המשרתים בצה"ל את חבריו של האנרכיסט פולק בינהם קובי סניץ' אשר גם נגדו עומדת קובלנה פלילית יחד עם פולק.

האמהות פעילות בפורום אמהות למען לוחמי צה"ל. האם קראה בכאב לאנרכיסטים לחדול מפעולותיהם ולהפסיק לתקוף את חיילי צה"ל. כמו כן במקום נמצא גם לוחם לשעבר בצה"ל לירן ברוך אשר איבד את עינו לאחר שהותקף על ידי ערבים ואנרכיסטים אשר מחה אף הוא כנגד האנרכיסטים על פעילותם כנגד חיילי צה"ל.

עו"ד צור פלק מארגון עד כאן אשר הגיש את הקובלנה נגד פולק מסר עם סיום הדיון: "בדיון שהתרחש כעת הנאשם פולק סירב לשתף פעולה עם בית המשפט ועם תביעות ירושלים שהם אלה שהגישו את כתב האישום ובעצם המוכיח שכל הטענות שלו כלפי ארגון עד כאן שכביכול בגללן הוא לא משתף פעולה הן לא נכונות. אנחנו מקווים ומצפים שבית המשפט ישאיר אותו בכלא ויפסיק את ההתפרעויות שלו בקדום בכל יום שישי ובכל יהודה ושומרון".

יחד עם האמהות הגיע לדיון יהודה שהרבני מתנועת אם תרצו, עם פתיחת הדיון מסר שהרבני: "אנחנו באנו לכאן הבוקר יחד עם ארגון עד כאן למחות נגד כל האנרכיסטים הקיצוניים שהגיעו לכאן לתמוך ביונתן פולק הארכי אנרכיסט שבעצם פגע בפעילויות שלו בחיילי צה"ל, בהמון חיילי צה"ל. בפעילויות שהוא עשה נזרקו על חיילי צה"ל בקבוקי תבערה ואבנים. באנו לומר לבית משפט שעבריין זה מקומו בכלא. לא בעבודה עם גרפיקאיות בעיתון הארץ. בן אדם שפוגע בחיילי צה"ל ובעם ישראל מקומו בכלא"

האם המוחה מוצאת מהדיון ע"י משמר בית המשפט (צילום: עד כאן)

מחוץ לבימ"ש מתקיימת הפגנה של פעילי תנועת "אם תרצו", פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל וכן "פורום אמהות למען לוחמים". משתתפי המחאה הביעו מחאה קולנית נגד פולק ודרשו את כניסתו המיידית לכלא.

מפורום אמהות למען לוחמים המלווה על ידי תנועת "אם תרצו" נמסר כי "מי שתועד תוקף השכם וערב את חיילי צה"ל ומבזה את בית המשפט שוב ושוב חייב לקבל את העונש המירבי. יש להעביר מסר ברור ולפיו מי שתוקף את חיילי צה"ל מקומו הוא רק בין סורג ובריח. אנו נמשיך לעמוד על המשמר נגד כל מי שיבקש לפגוע בחיילי צה"ל באשר הם."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', כ"ז שבט התש"פ 22.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS