הרב רפי פרץ חשף: "דלת ביתי ביישוב נווה - אותה הדלת שפורקה מהבית בגוש קטיף"

יו"ר הבית היהודי ,שר החינוך הרב רפי פרץ ביקר הבוקר במרכז קטיף שבניצן וגילה "דלת ביתי היום היא אותה דלת מביתי שהיה בגוש קטיף" בהמשך כששוחח עם תלמידי מכינה שביקרו במרכז אמר "אנחנו פעלנו באחריות וממלכתיות, על אף הכאב הגדול בחרנו בצמיחה ואחדות"

אביעד ברטוב ו07/01/2020

השר הרב רפי פרץ ויו\"ר מרכז גוש קטיף, שר החינו (צילום: דוברות מרכז קטיף)

מרכז מורשת קטיף בניצן אירח הבוקר את שר החינוך הרב רפי פרץ זאת במסגרת ההיערכות ליום גוש קטיף שיצויין במערכת החינוך בחודש הבא. השר פתח את הביקור בארכיון ובהסבר על מערכי השיעורים השונים שפותחו עם השנים ומשמשים את בתי הספר השונים.

במהלך הביקור ליווה את הרב פרץ גם הרב יצחק לוי לשעבר יו"ר המפד"ל ושר חינוך מטעמה וכיום משמש כיו"ר מרכז קטיף, השניים שוחחו על חשיבות קיום יום גוש קטיף במערכת החינוך "היינו על סיפה של מלחמת אחים, עם זאת היתה לנו אחריות בתקופת הגירוש שלא תהיה שפיכות דמים.

הצבא נקרע לשניים, החברה הישראלית נקרעה, אבל הערבות ההדדית, החיבור לאדמה, הרצון לבנות את ארץ ישראל אלא לא נקרעו מהמתיישבים שפונו מבתיהם" אמר הרב פרץ והוסיף כי יעודד את בתי הספר להקדיש לנושא הגוש את הזמן הראוי. כשהרב לוי סיפר כי בביתו אבן מהגוש גילה הרב פרץ כי "הדבר היחיד שלקחתי מהבית בגוש הוא דלת ביתי שאותה גם שמנו בבית החדש". בהמשך התרגש לחתום על כד עליו נכתבה מגילת העצמאות ושעליו חתם לראשונה הנשיא חיים הרצוג עוד בשנות השמונים.

"גוש קטיף ורוח התושבים הם המשך ישיר למגילת העצמאות" אמר הרב פרץ למנהל המרכז מוכי בטר שהציג לשר את הכד וביקש להוסיף גם את חתימתו.

במרכז המבקרים פגש שר החינוך את חניכי מכינת 'קלע- אלון' וביקש מהם לקחת מהביקור את 'תעצומות הנפש של המתיישבים שעל אף הפגיעה הקשה והכאב הגדול והעבודה שפונו באופן לא מוסרי לא נטשו את הדרך וידעו לשמור על עם אחד'. הרב פרץ שהתקשה לעצור את הדמעות כשצפה בסרטים והתמונות מימי ההתנתקות שיתף 'אלה היו רגעים קשים שבהם נדרשתי לעמוד עם אחריות של מנהיג ציבור, לא בחרתי לעצמי את המקום או התפקיד אבל בהחלט בחרתי בדרך של אחריות. בתוך המשפחה שלי, רעייתי ילדיי, זה לקח זמן שנדע להתאסף יחד שוב לדרך אחת אחרי הגירוש".

בספר המבקרים כתב "בלב כואב ובעין דומה ראיתי את המראות... והלב גאה והקומה זקופה כי בניסיון הקשה שהקב"ה העמיד אותנו עמדנו, ושם ה' מתגשם בעולם, והקהילות קמות והאומה ממשיכה ביתר שאת"

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', כ"ח טבת התש"פ 25.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS