רכזי הביטחון הישוביים חסמו את צומת עזריאלי בתל אביב עקב פגיעה בתנאי העסקתם: "הגיעו מים עד נפש".

כ-150 רכזי הביטחון הישוביים, המאוגדים תחת ההסתדרות הלאומית קיימו מחאת ענק נגד משרד הביטחון בעקבות פגיעה בתנאי העסקתם ופיטוריהם הצפויים של עשרות מהם וקיצוץ במרכיבי הבטחון ביישובים.

אביחי טבק ו11/12/2019

(צילום: ועד הרבש"צים, ההסתדרות הלאומית)

רק בשבוע שעבר נחשף כי עשרות רכזי ביטחון האמונים על ביטחון הישובים זומנו לשימוע בפני פיטורים בעקבות אי העברת שכרם על ידי משרד הביטחון. ועד הרבש"צים הודיע על שרשרת צעדי מחאה שהחלה היום בהפגנת הענק בתל אביב.

רכזי הביטחון הישובים חסמו את צומת הרחובות בגין קפלן בסמוך לקניון עזריאלי למשך דקות ארוכות ונשאו שלטים עליהם נכתב: "רבש"צים מופקרים בחסות משרד הבטחון", "משרד הבטחון מפקיר את יישובי קו העימות", "צבע אדום- לעצור את ההפקרות" וכן- "מפקירים את רכזי הבטחון".

וועד הרבשצים הודיע כי מפגן המחאה הינו רק הראשון בשרשרת הפעולות אותם הוועד מתכנן באם משרד הביטחון לא ייכנס איתם למו"מ מיידי לכינון הסכם קיבוצי. בין צעדי המחאה הצפויים עוד - ניתוק הקשר הביטחוני עם צה"ל, תחילת ימי העבודה תהה החל מהשעה  10:00 בבוקר וכן יינתן מענה רק לפעילות חבלנית עוינת ובאירועים מצילי חיים בלבד.

חן לוי רבש"צ הישוב מיצר וחבר ועד הרבש"צים מבית ההסתדרות הלאומית אמר במחאה כי: "מדובר בביזיון מתמשך בו משרד הביטחון מפקיר מאות רכזי ביטחון לכל הרוחות. מיליוני ישראלים נמצאים תחת סכנת חיים מידיית. הגיע הזמן שפקידי הקריה יתעוררו בטרם יתעוררו לחלום בלהות בו כל פעילותינו תושבת לאלתר."

מוועד הרבש"צים נמסר בתגובה כי: "הגיעו מים עד נפש. מיליוני אזרחי ישראל נמצאים בסכנת חיים  מיידית וצפויים להיות ללא מענה הגנה ראוי בעיתות שגרה וחירום. זימון של עשרות רכזי ביטחון ישוביים לשימוע לפני פיטורים היא הכרזת מלחמה. אנחנו לא נעצור עד שיתקיים שיח ישיר בין ההסתדרות הלאומית ו-ועד הרבש"צים למשרד הבטחון בכל הקשור לתנאי העסקתנו ומרכיבי הבטחון שמקצצים ליישובים. לא נשקוט וננוח עד שרכזי הביטחון יזכו למעמד ראוי."

מההסתדרות הלאומית אשר מלווה את הרבש"צים נמסר בתגובה: "ההסתדרות הלאומית הכריזה על סכסוך עבודה מול משרד הביטחון. היום החל הצעד הראשון עד להשבתה מלאה של עבודת הרבש"צים כפי שהחוק מאפשר. משרד הביטחון פועל לשינוי תנאי העסקת הרבש"צים באופן חד צדדי ופוגעני. מאות רבש"צים ברחבי הארץ נמצאים בסכנת פיטורים מיידית ומי שעלול לשלם את המחיר אלה אזרחי ישראל כולם"

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', כ"ח טבת התש"פ 25.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS