בית הכנסת "שירת גיל-עד" בטלמון לזכרו של גיל-עד שער הי"ד יזכה לתמיכה מיוחדת ממשרד הדתות

כחלק ממאמץ גדול של קהילת נווה טלמון לגיוס כספים לבניית בית הכנסת "שירת גיל-עד" לזכרו של גיל-עד שער הי"ד, שנחטף ונרצח עם חבריו - איל יפרח ונפתלי פרנקל בקיץ 2014, העביר משרד הדתות סיוע לקידום הפרויקט.

אביחי טבק ו28/11/2019

בית הכנסת ע"ש גיל עד שער הנבנה בטלמון (צילום: טלמון)

הסכום שהועבר במימון משרד הדתות בראשות השר יצחק וקנין ובסיוע שר הפנים אריה דרעי והמועצה האזורית מטה בנימין.

את תהליך הבניה מובילה קהילת נווה טלמון, שעושה לילות כימים להגשים את החזון לבנית מרכז רוחני ביישוב.

חשוב לציין שגם בימים אלו חברי הקהילה עושים מאמצים רבים להשיג את המימון הדרוש בכדי להשלים את הפרויקט כולו במטרה לחנוך את המבנה ולהתפלל בו.

הוריו של גיל-עד, אופיר ובת גלים, פועלים כמיטב יכולתם לסייע בבניית בית הכנסת ובסיוע חברים טובים מהיישוב בתקווה להשלמת הבניה.

(צילום: טלמון)

אמו של גיל-עד, בת גלים ביקשה להודות לקהילה, לחברים שנושאים בעול וידידים שמסייעים רבות במהלך השנים האחרונות ובמיוחד לשר לשעבר אורי אריאל, כמו גם לכל הגורמים במועצת מטה בנימין ובראשם ראש המועצה ישראל גנץ ועוזרו רועי סלע שמסייעים בכל דרך אפשרית להשלמת הבניה:  "אנו מתרגשים מההנצחה המשמעותית לבננו גיל-עד הי"ד. בית כנסת המהווה מרכז רוחני לקהילת טלמון משמש כמקום תפילה, כמקום כינוס ליחיד, למשפחה ולקהילה. מקום המחבר את האדם לקונו, לעצמו, למשפחתו ולקהילה הסובבת אותו.
זוהי הנצחה משמעותית לגיל-עד שאהב מאד את קהילת טלמון."

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ התייחס לסיוע המשמעותי לפרויקט: "אנו מנציחים את דרכו של גיל-עד בתפילה. זכות גדולה עבורנו לסייע להשלמת המשימה הנעלה ודרך בית התפילה רוחו ומורשתו של גיל-עד תהיה בלב כולנו.
אנו מודים לשר הפנים אריה דרעי על פעילותו למען בניית בית הכנסת, לאופיר ובת גלים שער על הפעילות החשובה לקידום הבניין ולחברי הקהילה היקרים מהיישוב טלמון על פועלם לבניית בית הכנסת".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', כ"ח טבת התש"פ 25.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS