התמודדות עם כאבים כרוניים שונים

כאבים כרוניים מסוגים שונים ובחלקים שונים של הגוף הם במובנים רבים המגפה הנפוצה של העידן בו אנו חיים. בעוד הרפואה המודרנית מצליחה להתמודד בהצלחה עם יותר ויותר מחלות ובעיות גופניות שונות, אחוז ניכר מהאוכלוסייה בכל זאת סובל מכאבים כרוניים על בסיס יומיומי

עמי שרון ו20/11/2019

(צילום: shutterstock)

כאבים כרוניים מסוגים שונים ובחלקים שונים של הגוף הם במובנים רבים המגפה הנפוצה של העידן בו אנו חיים. בעוד הרפואה המודרנית מצליחה להתמודד בהצלחה עם יותר ויותר מחלות ובעיות גופניות שונות, אחוז ניכר מהאוכלוסייה בכל זאת סובל מכאבים כרוניים על בסיס יומיומי, מסיבות שונות - לחצים ומתחים יומיומיים, עבודה פיזית קשה, ישיבה ממושכת מול המחשב ועוד מספר מנהגים נפוצים המאפיינים את חיי היומיום של רובנו - כל אלו ועוד גורמים למגוון רחב של כאבים כרוניים מסוגים שונים. בעוד מדובר בבעיה נפוצה ונרחבת ביותר כאמור, גם דרכי הטיפול לבעיה זו קיימים ונוכחים בארץ ובעולם כיום.

טכנולוגיות רפואיות חדשות והדוגמה של בי קיור לייזר

מדי שנה מפותחות שיטות וטכנולוגיות רפואיות חדשות ומסקרנות המאפשרות ליותר ויותר מטופלים להתמודד בהצלחה עם כאביהם הכרוניים. דוגמה מעניינת לטכנולוגיה רפואית חדשה המסייעת לאנשים רבים להתמודד עם כאבים כרוניים שונים היא זו המכונה "לייזר רך" (או "לייזר קר"). בטכנולוגיה זו נעשה כיום שימוש במספר מרפאות ובתי חולים שונים, והיא זמינה לשימוש ביתי באמצעות מכשיר בי קיור לייזר - מכשיר של לייזר רך בו ניתן להשתמש באופן עצמאי ויומיומי. לייזר רך ומכשירים כמו בי קיור לייזר פועלים באמצעות טכנולוגיה של מיקוד אנרגיית אור בעוצמה נמוכה, אשר גם פועלת על עור הגוף והשכבה החיצונית והן חודרת פנימה אל השרירים, המפרקים ושאר חלקי הגוף הפנימיים. שיטה זו נמצאת בשימוש נרחב בקרב ספורטאים, למשל, אשר סובלים לא אחת מכאבים כרוניים חזקים.

אך לייזר רך ומכשירים כמו בי קיור לייזר הם רק דוגמה אחת - מדי שנה מפותחות כאמור עוד ועוד טכנולוגיות חדשות שכאלו, המסייעות בטיפול בכאבים כרוניים במגוון דרכים שונות, חלקן תרופתיות באופיין וחלקן כוללות אימון ושימוש במכשירים מסוגים שונים.

שינויים מקיפים באורח החיים לטיפול בכאבים כרוניים

מלבד לטכנולוגיות רפואיות חדשות דוגמת בי קיור לייזר ושיטות נוספות המפותחות חדשות לבקרים, המלצה גורפת לטיפול בכאבים כרוניים מסוגים רבים היא ליישם שינויים שונים באורח החיים היומיומי במטרה לשנות הרגלים מזיקים אשר תורמים להיווצרות הכאבים הכרוניים ולהחמרתם.

שינויים אלו באורח החיים השוטף יכולים להיות, למשל, שינויים בתזונה - מומלץ להפחית במזונות עתירי שומן טראנס ובמזונות מן החי, לאמץ דיאטה בריאה ומאוזנת ולהקפיד עליה לאורך זמן. המלצה גורפת נוספת היא להקפיד על ביצוע פעילות גופנית יומיומית. בעידן בו רבים מאיתנו יושבים כל היום מול המחשב, ברכב בדרך אל העבודה וממנה, בחדר הישיבות או מול הטלוויזיה בבית, חשיבותה של פעילות גופנית מאומצת ויזומה היא גבוהה יותר מאי פעם בעבר.

הקפדה על תזונה בריאה, פעילות גופנית יומיומית והימנעות מחומרים ומנהגים מזיקים שונים - כל אלו הן פעולות אשר עשויות בהחלט לסייע עם אחוז ניכר מסוגי הכאבים הכרוניים מהם רובנו סובלים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', כ"ד טבת התש"פ 21.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS