היסטוריה במושב אבן ספיר הסמוך לירושלים: נחנך מקווה מפואר במעמד הרב חיים קנייבסקי

מהפכה של ממש במושב אבן ספיר שבפרוזדור ירושלים: לאחר שלפני כשנה וחצי נוסד מניין תפילות במקום- לפני מספר ימים, לאחר עשרות שנים, נחנך במקום מקווה מפואר במעמד גדול הדור הרב חיים קנייבסקי ובהשתתפות מאות תושבי המושב והאזורים בסביבה. מדובר גם במקווה היחיד באזור המונגש לבעלות מוגבלות.

אריאל גולן ו05/11/2019

המקווה החדש במושב אבן ספיר (צילום: שרגא הולנדר)

המושב אבן ספיר שבפרוזדור ירושלים מצטייר בעיני רבים כמושב חילוני לחלוטין, אך מסתבר שבשנים האחרונות המושב עובר מהפכה של ממש. לאחר שלפני כשנה וחצי נוסד לראשונה במקום מניין תפילות- השבוע היישוב זכה לקבל את פניו של גדול הדור הרב חיים קנייבסקי שהגיע במיוחד למעמד חנוכת מקווה חדש ומפואר שנפתח כעת.

בעקבות דרישות ובקשות של נשות המושב למקווה ראוי ומכבד החליטה המועצה האזורית מטה יהודה לפעול בעניין ופנתה למרכז הארצי לטהרת המשפחה שתיקח על עצמה את ביצוע הפרוייקט והעלויות הכלולות בו מעבר לתקציב המועצה. במקום היה קיים עד עתה מקווה ישן ומוזנח בן עשרות שנים, כשרובן המוחלט של הנשים שהיו מעוניינות לטבול העדיפו לנסוע למקומות מרוחקים יותר שיאפשר להן לטבול באופן ראוי יותר, כאשר גם כלות טרום נישואיהן כמעט ולא הגיעו למקום.

מלבד כספי המועצה- רובו של תקציב הבנייה מומן ע"י המרכז הארצי לטהרת המשפחה שגייס כספים ותרומות לשם כך וכן ביצע את הבנייה בפועל לאחר תכנון ועיצוב המקווה ע"י אדריכלית הארגון. אופי העיצוב עד הפרטים הקטנים הוא תוצר של שיח עם נשות היישוב על מנת שהמקווה יותאם לדרישותיהן וצורכיהן. הבלנית במקום מתארת כי מאז פתיחת המקווה במוצאי יום הכיפורים זינק מספר הנשים שהגיעו לטבול ואף 2 כלות הגיעו ערב חתונתן.

במרכז הארצי החליטו כי המקווה החדש ייקרא "באר שבע" על שמה של הרבנית בת שבע אסתר קנייבסקי שהלכה לעולמה לפני כ-7 שנים. כאשר גדול הדור הרב חיים קנייבסקי התבשר על ההחלטה הוא הודיע כי הוא מתכוון להגיע לחנוכת המקווה שתוכננה ליום פטירתה של הרבנית. 

בנו של הרב-ראש ישיבת תורת מלך, ר' שלמה קנייבסקי אמר בשם אביו באירוע כי "בניית בית כנסת זה מקדש מעט ויש לזה חשיבות כמו של בניית בית המקדש, כידוע בניית מקווה קודמת לבניית בית כנסת כך שהמעמד הזה של חנוכת המקווה הוא כביכול יותר משמח מבניית בית המקדש".

מנכ"ל המרכז הארצי לטהרת המשפחה עקיבא ויינר: "המקווה נבנה ברמת גימור גבוהה ביותר תוך שיתוף פעולה מבורך ומוצלח גם של התושבים במקום וגם של המועצה האזורית מטה יהודה. במסגרת העבודות במקווה הכשרנו חדר עבור בעלות מוגבלות כאשר הוא היחיד באזור המונגש עבורן. זה מדהים לראות איך יישוב שהוא לכאורה חילוני פשוט ציפה ושיווע במשך שנים למקווה חדש על מנת שמצוות טהרת המשפחה תוכל להתקיים כהלכתה".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', כ"ד טבת התש"פ 21.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS