מה לומדים בתואר מנהל ממשל ומשפט?

מתלבטים בין לימודי משפטים לבין תואר משולב במנהל ממשל ומשפט? רוצים לדעת מה לומדים בתואר המתקדם לפוליטיקה ומשפט?

יעל וייס ו03/10/2019

(צילום: Pixabay)

אחד ממסלולי הלימודים המבוקשים והפופולריים ביותר כיום הוא תואר ראשון במנהל ממשל ומשפט, תוכנית הלימודים נבנתה במיוחד כדי להקנות לסטודנטים ידע מקיף ואינטגרטיבי בתחומי מנהל ממשל ומשפט, ובמטרה להכשיר את הבוגרים לתפקידים בכירים כמנהלים בתחומים הרלוונטיים. זו תוכנית לימודים ייחודית מסוגה שתוכננה במיוחד כדי להכשיר את הדור הבא של המנהלים ואנשי הממשל שפועלים בסביבה הציבורית הדינמית והמורכבת.

תוכנית לימודים בין תחומית במנהל ממשל ומשפט

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במנהל ממשל ומשפט מיועדת לכל מי שמעוניין למלא תפקידים ציבוריים בכירים. התוכנית מקנה את הידע והכלים הנדרשים כדי להשתלב בתפקידי מפתח במערכת הפוליטית ובשירות הציבורי, ההכשרה האקדמית מכשירה את הבוגרים גם למגוון תפקידים ניהוליים בכירים בארגונים מובילים בסקטור הפרטי.

כדי להשתלב בתפקידים ניהוליים בכירים בשירות הפרטי או במגזר הפרטי חשוב להבין כיצד פועלת המערכת הפוליטית בישראל, להעמיק את הידע בתחומים רלוונטיים לשלטון המקומי בארץ, על כל רבדיו המשפטיים והמדיניים, תוך התייחסות גם לרבדים כלכליים.    

סטודנטים לתואר ראשון בתחום פוליטיקה ומשפט זוכים במהלך הלימודים לידע מעמיק ומגוון ולמבחר כלים חשובים שנועדו לסייע לבוגרי המסלול הבינתחומי להצליח כמנהלים במגזר הציבורי או בסקטור הפרטי. במהלך הלימודים זוכים לבסיס תיאורטי רחב, רוכשים ידע  עיוני מקיף וזוכים לכלים הנחוצים לעבודה לאחר התואר.

תוכנית הלימודים כוללת קורסי מבוא ובחירה, לימודי ליבה בתחומי מנהל ממשל ומשפט, ויש להשתתף גם בסדנאות בנושאים שונים ומעניינים, בסיורים ועוד.

ראוי לציין כי בניגוד למסלולי הלימוד בתחומים כמו משפטים, כלכלה, מדעי המדינה ופוליטיקה, תוכנית הלימודים הרב תחומית מתמקדת בעיקר בידע אינטגרטיבי בתחומים אלה, ובהקניית ידע מעשי ואקדמי. התוכנית מאפשרת לסטודנטים להכיר את המורכבות של הסביבה הציבורית, להבין מהם האתגרים הניצבים בפני מקבלי ההחלטות ועוד.

תוכנית הלימודים - מידע כללי

במהלך הלימודים לתואר ראשון במנהל ממשל ומשפט לומדים קורסים כגון מבוא למינהל ציבורי, תורת המשפט, מבוא למדעי המדינה, מבור ליקרו כלכלה, סטטיסטיקה, שיטות מחקר, ביקורת ציבורית, מבוא לממשל, פוליטיקה ותקשורת, מדיניות ציבורית, רגולציה, דיני מיסים, רפורמות במינהל הציבורי ועוד.

כדאי לדעת כי תוכנית הלימודים לתואר ראשון במנהל ממשל ומשפט אורכת כ-3 שנים, מעבר לקורסי החובה יש לקחת קורסי בחירה ולהשתתף בסדנאות ותרגילים. אחת המטרות של תוכנית הלימודים היא להעניק ניסיון מעשי לסטודנטים כבר במהלך הלימודים כדי להכשיר אותם לתפקידים ניהוליים בכירים.

תואר ראשון במסלול מנהל ממשל ומשפט נחשב ליוקרתי, זהו מסלול לימודים מבוקש לכן יש לעמוד בתנאי הקבלה בהתאם למדיניות של המוסד האקדמי בו מעוניינים ללמוד. לאחר קבלת התואר אפשר להשתלב במגוון תפקידים ניהוליים ובכירים, לרבות תפקידי ייעוץ אסטרטגי במערכת הפוליטית, וניתן למצוא את בוגרי התוכנית בתפקידים בכירים במגזר הציבורי והפרטי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', א' שבט התש"פ 27.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS