ננעלתם מחוץ לרכב? מה אפשר לעשות ומתי חייבים לקרוא למנעולן רכב?

כלי רכב פרטיים הם כיום חלק בלתי נפרד משגרת החיים והמציאות של כולנו. אין כמעט משפחה שאינה מחזיקה ברכב אחד לפחות, לעיתים שניים. אך יחד עם הנוחות והתועלת שברכב פרטי מגיע הצורך בתחזוקה שוטפת וטיפול בתקלות. נתמקד כאן בתקלה נפוצה של רכב נעול כאשר המפתח לפתיחת הרכב אינו נגיש.

יעל וייס ו23/07/2019

(צילום: pexels)

אם כן, תקלה זו של הינעלות מחוץ לרכב הנה נפוצה מאוד ומתרחשת דווקא כשאנחנו הכי ממהרים. תקלה שכזו יכולה לקרות במספר סיטואציות כאשר המשותף לכולן הוא שהפיתרון הוא באמצעות מנעולן רכב מומחה המגיע למקום בו נמצא הרכב ומספק מענה נקודתי.

אם כן, מה הן הסיטואציות בהן אנו עלולים להנעל מחוץ לרכב?

• אובדן מפתח / שלט לרכב - הרכב חונה ואנו מעוניינים לעשות בו שימוש. "אבל רגע, איפה המפתח?" מחטט בתיק, בודק בכיסים, אין מפתח. העצה הטובה ביותר שאנו יכולים לתת בשלב זה היא לערוך חיפוש יסודי אחר המפתח. אולי הוא נשאר בבית, אולי נפל מאחורי רהיט כלשהו. איתור המפתח והשלט בשלב זה תחסוך לכם ביזבוז זמן והוצאה משמעותית. לא מצאתם? נסו לאתר מפתח חלופי. אם גם אינכם מוצאים את החלופי, יש להזמין מנעולן רכב פורץ רכבים מקצועי.

• השלט הפסיק לעבוד ואין אפשרות לפתוח את הרכב - ברכבים מהשנים האחרונות אין מנעול אליו ניתן להכניס את המפתח ולפתוח את הרכב באופן מכאני. כל המנגנון מושתת על שליטה בעזרת שלט רחוק. לא פעם השלט מפסיק לעבוד ואנו מוצאים עצמינו תקועים מחוץ לרכב. זה יכול להיות תוצאה של בטריה גמורה בשלט, שבר של השלט כתוצאה מנפילה או חבלה פיסית או כשל טכני אחר שכן בואו לא נשכח, מדובר בסופו של יום, ברכיב אלקטרוני פשוט ובסיסי. גם כאן ההמלצה היא לנסות ולהשתמש בשלט ספייר אם קיים. במידה שלא מצאתם שלט חלופי, גם כאן תידרשו להזעיק מנעולן רכב.

• מפתח נשבר במנעול - אם הרכב שלכם נפתח ע"י מפתח מכאני (בד"כ קיים בדלת הנהג בלבד) והמפתח נשבר בחור המנעול, כמובן שתצטרכו להזמין מנעולן רכב. כאן לא יעזור מפתח או שלט חלופי.

מה מנעולן רכב עושה במקרים כאלה?

לכל מקרה יש את הטיפול המתאים לו כאשר לנגד עניו של המנעולן צריכים לעמוד בראש ובראשונה צרכיו של הלקוח. אם אבד מפתח הרכב, גם אם קיים מפתח ספייר, מומלץ, בנוסף ליצירת מפתח ושלט חלופיים, גם להחליף את הקוד במחשב הרכב כך שמי שבידו המפתח הישן, לא יוכל להתניע את הרכב. הדבר מחייב שכפול ויצירת סט מפתחות ושלטים חדש לרכב אך מומלץ מאוד בכדי לתת לכם לישון בשקט.

אם השלט מפסיק לעבוד, סביר להניח שמנעולן הרכב שהזמנתם יידע לאתר את הבעיה ולהנפיק לכם שלט חדש, תקין ושמיש.

במקרה של מפתח שבור בתוך המנעול, סביר להניח שהתקלה נסעה משחיקה הן של המפתח והן של המנעול. מנעולן רכב מקצועי יידע לשלוף את המפתח ולייצר לכם מפתח מכאני חדש ללא קושי. יחד עם זאת, במידה וקיימת שחיקה במערכת, רצוי להשמע לעצתו של המנעולן ולרענן את המנעול כולו ולא להסתפק בשכפול מפתח תקין.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', כ"ט שבט התש"פ 24.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS