שלושת המפתחות לביטוח נכון למוצ'ילרים

כולנו כורעים תחת נטל השיגרה - אם זה במהלך השירות הצבאי, בלימודים או בעבודה. התחושה הזו, בדרך כלל, מביאה אותנו להחלטה לצאת לטיול ארוך - מה שמקובל לכנות בישראל מכנים "הטיול של אחרי הצבא" (למרות שהוא לאו דווקא מתרחש רק אחרי הצבא) - לחוות עולם, לא בדיוק לדעת לאן תגיעו, לקחת את כל מה שאתם צריכים בתיק (שאם אתם נוסעים לדרום אמריקה - תגלו ששם מכנים אותו "מוצ'ילה", ומכאן הכינוי "מוצ'ילרים" למטיילים הצעירים).

יעל וייס ו16/07/2019

(צילום: Istock)

אז אולי בא לכם לפרוק עול, אולי אתם מרגישים שזה הזמן לצאת בלי לדעת בדיוק מתי ואיך תחזרו - אבל, אתם בוודאי יודעים, שדבר אחד שחובה לעשות לפני נסיעה לחו"ל, פרועה או בלתי צפויה ככל שתהיה - והוא לרכוש ביטוח נסיעות שיתאים ליעד ולאופי הטיול שלכם.

אז, הבחירה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל היא הבחירה המושכלת, האחראית והבוגרת - אבל כאן רק מתחיל הסיפור. איך בוחרים ביטוח נסיעות שיהיה במחיר הנכון - אבל בהיקפי הכיסוי המתאימים? איך תדעו שבמקרה הצורך, אם התרמיל הלך לאיבוד ואיבדתם את זוג הנעליים היחיד שלכם - או אם חלילה אתם נדרשים לטיפול רפואי שבלי הביטוח יחסל את כל יתרת התקציב שלכם לטיול - חברת הביטוח שלכם תעמוד מאחוריכם, במהירות וביעילות?

אחת הדרכים העומדות לרשות מוצ'ילרים כיום היא הצטיידות בביטוח נסיעות לחו"ל שמעניק כרטיס דומה לכרטיס אשראי, אותו חברת הביטוח יכולה לטעון בלחיצת כפתור בסכום הכסף הנחוץ לנו. אם אתם מתכננים טיול תרמילאים, ארוך יותר או פחות, אם אתם כבר מדמיינים את עצמכם צועדים עם המוצ'ילה הנאמנה שלכם על הגב, כדאי לכם להמשיך ולקרוא את הסקירה שערכנו עבורכם אודות שלוש המפתחות להשגת כיסוי ביטוחי אופטימאלי עבורכם.

הבינו בדיוק מה כוללת הפוליסה ומה לא

קשה למצוא מישהו שנהנה לקרוא את כל הסעיפים המודפסים בפונט קטן על גבי המסמך המכונה "תנאי הפוליסה" (בין אם הוא נמסר לידיכם על נייר, נשלח אליכם במייל בקובץ PDF או פשוט מפורסם באתר חברת הביטוח). חשוב לדעת שאין צורך לקרוא ולהבין כל הסעיפים, על הניסוחים המשפטיים המורכבים המאפיינים אותם. דרך טובה להבין בדיוק מה כוללת הפוליסה היא לשוחח עם נציג חברת הביטוח ולבקש ממנו הסבר, במילים פשוטות, אודות היקף הכיסוי. חברות הביטוח הן גופים פיננסיים גדולים ונציג החברה לא ינסה "למרוח" אתכם במטרה לשכנע אתכם לרכוש ביטוח נסיעות שאינו מתאים לצורכיכם כמוצ'ילרים. כדאי לדעת שניסיון כזה מטעם נציג חברת ביטוח נחשב, מבחינה משפטית, ל - "מיצג שווא", ונוהג כזה יחשוף את חברת הביטוח לתביעות אזרחיות ופליליות כאחד. זו הסיבה שלחברות הביטוח אין שום אינטרס לשווק באופו אגרסיבי פוליסות שאינן מתאימות לצרכי רוכשיהן. אבל - וזו הנקודה החשובה - עליכם האחריות לוודא שביטוח הנסיעות שאתם שוקלים לרכוש הוא אכן כזה המתאים לכם.

הבינו מה יקרה אם יתממש מצב בו תיצטרכו להפעיל את הביטוח

זכרו - ביטוח נסיעות טוב הוא כזה שעומד בשתי דרישות במקביל. הראשונה היא היקף כיסוי המעניק מענה הולם לכל תרחיש מאתגר הרלוונטי לכם - היוועצו עם מוצ'לרים מנוסים וודאו שאתם מבינים את הסיכונים המחושבים שאתם עשויים לבחור לקחת, לאחר שתהיה לכם תמונה ברורה אודות הצרכים הביטוחיים שלכם פעלו לרכוש ביטוח נסיעות הנותן מענה הולם. כיסוי מתאים הוא תנאי הכרחי, אבל הוא לבדו אינו מספיק. חשוב מאוד להבין מה תצטרכו לעשות במקרה של הפעלת פוליסת הביטוח. אם תיתקלו במצב מאתגר בחו"ל כמו גניבת כבודה, צורך בלתי צפוי בטיפול רפואי, מקרה המחייב אתכם לקצר את הטיול ולרכוש כרטיס טיסה יקר כדי לחזור ארצה בהקדם האפשרי וכדומה, הדבר האחרון שתרצו להתעסק איתו הוא סחבת של חברת הביטוח. חשוב מאוד לוודא שבמקרה הצורך כל מה שתצטרכו לעשות הוא להעביר הודעה לחברת הביטוח, ולכן וודאו גם שלרשותכם תעמודנה כמה דרכים פשוטות לעשות זאת (טלפון, מייל, וואטסאפ, טופס באתר החברה וכדומה).

קחו איתכם כל מה שאתם עשויים להיזדקק לו במקרה בו תצטרכו להפעיל את הביטוח

רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל המתאים לצורכיכם כמוצ'ילרים וגם יהיה קל מאוד להפעיל אותו במידת הצורך יכולה לאפשר לכם לטייל בראש שקט, אבל רק בתנאי שאתם מצדכם תדעו שיש לכם כל מה שאולי תזדקקו לו במקרה שתצטרכו להפעיל את הביטוח. כך למשל, אם בחרתם ביטוח לחו"ל שמעניק לכם כרטיס חכם, דמוי כרטיס אשראי, אותו חברת הביטוח תטען בסכום הכסף הדרוש לכם כדי להתמודד בקלות עם מצב מאתגר שנתקלתם בו, חשוב מאוד שתקחו איתכם את הכרטיס ותשמרו עליו, כך שהסיכוי שיאבד קטן. אל תהיו שאננים ותניחו שבמקרה הצורך כבר תצליחו להפעיל את הביטוח - וודאו שאתם יודעים מה בדיוק אתם צריכים לעשות, אפילו אם מדובר בהודעה פשוטה, והקדימו לבצע את הפעולות הנדרשות אם פוקד אתכם מצב מאתגר שהפוליסה שלכם מכסה.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', כ"ה שבט התש"פ 20.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS