לאכול בריא? המומחים של הרבלייף מפוצצים מיתוסים

הדרך לדיאטה ולחיטוב הגוף איננה פשוטה. מעבר להקפדה על תזונה נכונה, יש צורך להקפיד על משטר אימונים קפדני, בנוסף על משטר דיאטה ותזונה נכונה. מטבע הדברים, ישנה נטייה בקרב גברים ונשים כאחד, לנסות למצוא דרכים שיעקפו הן את הצורך באימונים והן את הצורך בתזונה נכונה ומאוזנת. עם הזמן נוצרו מספר מיתוסים הנוגעים לדיאטה, שעלולים לפגוע במקום לסייע. בשורות הבאות ישוחחו המומחים של הרבלייף על שלושה מיתוסים כאלה שכדאי, אבל ממש כדאי להתייחס אליהם בחשדנות. הראשון - התמקדות בבדיקה של אחוזי השומנים במוצר, השני - שחלבונים זה תמיד טוב והשלישי - שהפחתת מספר הקלוריות תגרום בהכרח להרזיה מוצלחת.

אביעד ברטוב ו01/05/2019

(צילום: Pixabay)

מיתוסים ושברם

קביעת איכות המוצר על פי אחוזי השומן: אחת התופעות הנפוצות בקרב שלומי אמוני הדיאטות למיניהן, היא קביעת הערך התזונתי של המוצר, תוך התייחסות לאחוזי השומן שלו ותו לא. למרבה הצער, אחוזי השומן לבדם לא מצביעים על הרמה התזונתית של המוצר או האיכות שלו. על מוצרי מזון שונים אכן מסומנת רמת שומן נמוכה. עם זאת, מי שמקפיד לקרוא את התווית עד תום מגלה שאותו מוצר שהוכרז כדל שומנים, הוא עשיר בקלוריות. צריכת מוצר כזה, שאיננה מלווה בפעילות גופנית קבועה, תגרום לעלייה במשקל. זאת, כיון שקלוריות שלא נהפכו לאנרגיה, יהפכו עם הזמן לשומן. 

יותר חלבונים יותר טוב: המיתוס הזה הוא בעייתי, אף שיש בו מידה מסוימת של אמת. מצד אחד, החלבונים אכן נדרשים להתפתחות תקינה של הגוף ולתפקוד המיטבי שלו ומוצרים כגון חטיפי אנרגיה או אבקת חלבון של הרבלייף אכן עשויים לסייע. עם זאת, צריכת החלבונים צריכה להיות מלווה בפעילות גופנית אינטנסיבית וליווי צמוד של דיאטנים. צריכה מוגברת של חלבונים בלי בקרה על הפעילות הגופנית, עלולה לגרום להשמנה ולתופעות בלתי רצויות אחרות. אחרי הכול, כל מה שלא הופך לאנרגיה, הופך בסיכומו של עניין לשומנים.

הפחתת קלוריות והרזייה מוצלחת

בתחילת המאמר האירו המומחים של הרבלייף את תשומת ליבם של הקוראים לעובדה שמעבר להקטנת אחוזי השומן במוצר, חשוב להקפיד גם על הקטנת מספר הקלוריות שבו. עם זאת, הקטנת הצריכה של קלוריות איננה גורמת בהכרח ליצירת גוף מחוטב ויפה. למעשה, הפחתת קלוריות שאיננה מלווה בפעילות גופנית קבועה, עלולה להביא לתוצאות עגומות. במקום הגוף המחוטב שעליו חלמתם, הופכים שרירי הגוף לנפולים והמראה שנוצר הוא מראה רופס. רק משטר אימונים נכון, בליווי איש מקצוע, עשוי לייצר את המראה הנאה והחיוני שכולנו כל כך חושקים בו.

שמירה על הבריאות והמראה החיוני של הגוף, היא משימה לא קשה. עם זאת, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מיומנים. זאת, במטרה להתאים הן את התזונה הנכונה והן את סוג האימונים המתאים ספציפית לכל אחד.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', כ"ד שבט התש"פ 19.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS