שיפוץ המטבח: צעד אחר צעד

תהליך מסודר לשיפוץ של המטבח מתחיל בהגדרת תקציב ומטרות, ממשיך עם תכנון החלל וכולל גם בחירת פתרונות אחסון ומכשירי חשמל. רוצים להתאים את החדר הכי חשוב בבית לאופי שלכם? כך תעשו זאת נכון

אביעד ברטוב ו24/04/2019

(צילום: Pixabay)

המטבח משמש את כל בני המשפחה ומתפקד גם כמקום שבו אפשר לארח חברים. עם זאת, השימוש האינטנסיבי במטבח נוטה לייצר שחיקה ועלול לפגוע בנראות של הארונות, הכיור ומשטחי העבודה. הפתרון המומלץ הוא כמובן לשפץ את המטבח אחת ל-10-15 שנה וכדאי באותה הזדמנות גם להתאים אותו לצרכים המעודכנים של המשפחה.

הדבר החשוב ביותר הוא להקפיד על תהליך נכון ומסודר של עיצוב מטבחים בבתים פרטיים. את התהליך מתחילים קודם כל עם הגדרה של מסגרת התקציב והחלטה על מטרות ברורות. ככל שהמטרות והתקציב יוגדרו טוב יותר, כך יורד הסיכוי לחריגה ולהוצאות מיותרות. בהמשך, ניתן לעבור לחלק הפרקטי והמהנה של העיצוב והריהוט.

כך מתכננים את עיצוב החלל

תכנון החלל מתייחס לאופן שבו ניתן להשתמש בפתרונות עיצוב על מנת לחסוך מקום. את עיצוב החלל כדאי לתכנן לפי צרכים קיימים של המשפחה ולפי צפי לצרכים חדשים בעתיד הנראה לעין. בפועל, השאיפה היא לעצב את המטבח כך שיתאים לבית ולאופי שלנו. זו גם הסיבה בגללה קיימים הבדלים בין פתרונות עיצוב והעדפות אישיות.

הצעד המעשי של עיצוב החלל דורש בדרך כלל בחירת סגנון קונקרטי. האפשרויות שעל הפרק נעות בין עיצוב מטבח בסגנון כפרי, מודרני ולבן ויש גם אופציה לשילוב של אלמנטים מסוימים בתוך סגנונות עיצוב אחרים. הדוגמא הכי בולטת לכך היא ארון זכוכית במטבח כפרי שמעוצב על טהרת העץ הטבעי - או לחילופין אי מעץ במטבח מודרני עם מתכת, אלומיניום וברזל.

עוד טיפ חשוב הוא להשתמש בקטלוג עיצוב מטבחים על מנת לשאוב השראה בלבד. התפקיד של הקטלוג הוא להראות לנו מה אפשר לעשות עם רהיטים, פתרונות אחסון ומוצרי חשמל ומה האופציות שעל הפרק מבחינת מיקום ותכנון החלל. מנגד, סביר להניח שבבית שלנו יהיו מגבלות שלא מאפשרות ליישם את החזון המלא שיש בתוך הקטלוג ולכן אין תחליף להתאמה אישית.

איזה רהיטים צריכים להיות במטבח?

השלב האחרון של השיפוץ כולל אבזור ובחירת מכשירי חשמל. זה השלב שבו המטבח קורם עור וגידים ואנחנו יכולים לדמיין כיצד נשתמש בו. ברגעים הללו גם רצוי להיעזר בניסיון העבר, כמו למשל כדי לדעת על איזה רהיטים לוותר לגמרי או מה להציב בראש סדר העדיפויות.

רהיטי החובה במטבח הם שולחן, פינת אוכל וכיסאות ומכשירי החשמל השכיחים הם מיקרוגל, קומקום למים חמים, כיריים ותנור. מכאן והלאה כבר הכל תלוי בגודל של המטבח מבחינת מ"ר ובאופן שבו ניתן לשלב את מכשירי החשמל בארונות. אם עושים זאת נכון, נהנים ממטבח משופץ ומשודרג.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', ל' שבט התש"פ 25.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS