כל מה שרציתם לדעת על אזרחות אמריקאית לילדים

רוצים להוציא אזרחות אמריקאית לילדים שלכם? כאן תקבלו על כך את כל המידע הרלוונטי:

אביעד ברטוב ו07/04/2019

(צילום: Pixabay)

בשביל מה להוציא אזרחות אמריקאית לילדים?

ישנן סיבות רבות להוצאת אזרחות אמריקאית לכל אחד. אחת הסיבות העיקריות היא שתמיד טוב שיש אזרחות נוספת. לדוגמה, אם אתם רוצים לטוס למדינה, שלא ממש אוהבת לארח ישראלים, תוכלו להציג את הדרכון האמריקאי שלכם ולטוס איתו ללא בעיות מיותרות. כמו כן, לאמריקה יש הזדמנויות בלתי מוגבלות להציע לכם ולילדיכם ולכן חשוב גם לחשוב על העתיד של הילדים, שיתכן שירצו ללמוד ו/או לעבוד שם. האזרחות האמריקאית תוכל, מן הסתם, להקל עליהם רבות במידה ויבחרו לעשות זאת.

זכאות

חשוב לדעת, שכמו כל מדינה בעולם, גם באמריקה לא כל אחד זכאי לאזרחות ולכן חשוב לבדוק האם ילדיכם זכאים לה. אם כן, הזכאות ניתנת למי שהוריו זכאים לאזרחות אמריקאית או שהסבים שלו זכאים. חשוב לציין, שמספיק הורה או סב אחד כדי לקבל זכאות זו, אבל גם לה יש תנאים ועל כך נרחיב מיד.

התנאים המגבילים

כדי להוציא אזרחות אמריקאית לילדים, שאינם חיים באמריקה באמצעות הוריו או סביו יש להוכיח שההורה או הסב גרו כאזרחים אמריקאים במשך חמש שנים במצטבר לכל הפחות. לשם כך יש להגיש מסמכים תומכים כגון: אישורי תשלום מיסים, תעודת לימודים בביה"ס, פנקס חיסונים, חשבונות בנק וכדומה. ראוי לציין, שבמידה וההתאזרחות מתבצעת לפי חוק הסבא, התהליך יתבצע בארה"ב ולא בישראל ואילו אם ההתאזרחות מתבצעת לפי חוק האב היא מתקיימת בשגרירות ארה"ב בישראל.

מתי כדאי לעשות את זה?

הזמן הטוב ביותר להוצאת אזרחות אמריקאית לילדים היא מיד עם לידת התינוק ובאותה ההזדמנות מומלץ גם להוציא דרכון אמריקאי ומספר ביטוח לאומי. זאת, כדי שהילד יוכל להיכנס לאמריקה עם הדרכון האמריקאי שלו ולכן מומלץ גם לתקף אותו בהתאם לצורך. במידה ולא הוצאת לילדכם אזרחות אמריקאית עם היוולדו, תוכלו לעשות זאת גם בגילאים מאוחרים יותר, רק יתכן שהתהליך יהיה מורכב יותר.

מסמכים והוכחות

כאמור, כדי לקבל את האזרחות יש להוכיח קשר משפחתי לארה"ב וכמו כן, יש להגיש מסמכים אישיים של הילד עצמו כדוגמת תעודת הלידה המקורית של הילד, דרכון קיים של הילד, תעודת הנישואין של הוריו, דרכון או תעודה מזהה אחרת של ההורה שאינו אמריקאי ועוד. בנוסף, קבלת האזרחות מותנית בתשלום אגרת התאזרחות ואגרת הנפקת דרכון.

הקלו על עצמכם

התהליך של קבלת אזרחות אמריקאית לילדים הינו תהליך מורכב ולכן מומלץ לפנות לעזרתה של חברה מקצועית המתמחה בכך. כך תוכלו לקבל את המידע המלא והרלוונטי לילדים שלכם עם הזיקה המשפחתית שלכם לאמריקה. כך תוכלו  להגיש את כל המסמכים הרלוונטיים בפעם אחת מסודרת ולהפוך את התהליך ליעיל ומהיר הרבה יותר!

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', י"ג ניסן התש"פ 07.04.2020

כניסה: 18:25 | יציאה: 19:55
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<מרץ, 2020>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS