המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר: רוכשים כלים לעולם תעסוקה משתנה ודינמי

במכללת ספיר הבינו כבר לפני כ-25 שנה שיש צורך להכשיר בוגרים ובוגרות שיוכלו להשתלב בעולם תעסוקה דינמי ומשתנה. בעולם תעסוקה כמו זה שאנו חווים בימים אלו יש צורך באנשים בעליי חשיבה ביקורתית ורחבה היכולים ללמוד מהר ולהתאים את עצמם לסביבות עבודה משתנות. תפיסה זו הובילה את המכללה להקים את המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית, מחלקה ייחודית בנוף האקדמי הישראלי ונעיז לומר גם העולמי.

אביעד ברטוב ו21/02/2019

(צילום: Istock)

על מנת להכין את בוגריי ובוגרות המחלקה להשתלבות מהירה במגוון תפקידיי ניהול ואחריות במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי, תכנית הלימודים בנויה כך שהלומדים בה מקבלים ידע נרחב וכלים מעשיים במספר תחומים משיקים - שיטות ניהול מודרניות, הכרת הכלכלה, מדע המדינה, ידע רלוונטי במשפטים, הכרה מעמיקה של החברה הישראלית על מוסדותיה הפולטיים השונים, ומדיניות ציבורית. מכל אחד מהתחומים הללו יוצאים בוגריי המחלקה עם תובנות לגבי סביבת העבודה שהם עשויים לפגוש. בין אם יפנו למגזר הציבורי (שירות המדינה, שלטון מקומי, חברות ממשלתיות וכדומה), למגזר הפרטי (בנקים, עסקים קטנים וגדולים) או למגזר השלישי (עמותות וארגוניי חברה אזרחית) בוגרי ובוגרות המחלקה מצויידים בכלים וידע שמאפשר להם להשתלב במגוון רחב של תפקידים או להתקדם בקריירה.

בין הבוגרים והבוגרות ניתן למצוא מנהלי אגפים ומחלקות בעיריות ומועצות אזוריות, מנהלי פרוייקטים בעמותות שונות, כמו גם אנשי שיווק, דוברות, קשרי ממשל וניהול פרוייקטים במגזר הפרטי. ניתן לומר בבטחון ואחרי לא מעט שיחות עם בוגרים שהתואר במנהל ומדיניות ציבורית מעניק ידע וכלים גם לאלו הפונים לפולטיקה וגם לאלו העובדים במכירות ושיווק; גם לאלו הנותנים שירותים בבתי חולים או במשטרה וגם לאלו הפונים למכרזים להובלת שינוי חברתי בתוך ארגונים מהמגזר השלישי. המשותף לכל הבוגרים והבוגרות הללו היא הבנה עמוקה של תהליכים חברתיים ופולטיים, הכרת הממשק של חברה-מדינה, רכישת מיומניות ניהול מודרניות תוך הבנה של הסביבה המשפטית, הכלכלית והחברתית. לא פעם אנו שומעים מבוגרות ובוגרים שהתואר עזר להם לבצע את תפקידיהם בצורה טובה יותר, התואר עזר להם להבין טוב יותר את הסביבה החברתית בה הם פועלים.

המחלקה גם השכילה עם השנים להשתנות ולהתאים עצמה לעולם דינמי ומשתנה. כיום, המחלקה מוסיפה לתכנית הלימודים שלה תוכניות בינלאומיות בה תלמידי המחלקה לומדים יחד עם תלמידים גרמנים. בנוסף, התפיסה המובילה היא שחשיפה לעולם והכרתו תורמת לבוגרים ולבוגרות כאשר הם משתלבים בעולם תעסוקה גלובלי הדורש לא רק מיומניות טכניות, אלא גם יכולת תקשורת בינאישית שעוזרת לגשר על פערים תרבותיים. מעבר לכך, המחלקה מדגישה את מקומן המשמעותי של הטכנולוגיות המתקדמות, הרשתות החברתיות, ביג דאטה וכדומה בעולמנו. התלמידים נחשפים להשפעות שיש לאלו על החברה ועל מגוון האפשרויות העומדות בפניהם. הכרת ההשפעות ההדדיות שיש בין עולם טכנולוגי מתקדם ומוסדות החברה והמדינה היא קריטית על מנת ללמוד לפעול באופן אפקטיבי בזירה הציבורית והפרטית. בוגרינו לא רק מכירים סביבה זו, אלא גם רוכשים כלים שעוזרים להם לרתום את הטכנולוגיות השונות לטובתם.

המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר שואפת לעצב בוגרים ובוגרות שהם בעלי חשיבה ביקורותית ורחבה, בוגרים ובוגרות שיש להם כלים ומיומניות להשתלב בארגונים ציבוריים ופרטיים, כמו גם מצפן פנימי העוזר להם להפוך את החברה הישראלית לטובה יותר.   

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ג' התש"פ 28.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS