הקמת חברה בע"מ לפני 2019

שנת 2018 מגיעה לסיומה ומביאה איתה את תחילתה של שנה חדשה. כמו בכל שנה חדשה, גם בתחילתה של 2019 צפויים אנשים רבים לרשום חברות חדשות בישראל.

עמית קליין ו20/12/2018

(צילום: Pixabay)

מהי חברה בע"מ?

חברה בע"מ היא אחת מיני צורות רבות להסדרת פעילות עסקית. ישנן דרכים נוספות להסדרת פעילות עסקית בניהן: עוסק פטור, עוסק מורשה, שותפות מוגבלת ועוד. עצמאיים המחליטים על רישום חברה בע"מ עושים זאת מכמה סיבות:

עיקרון היישות המשפטית הנפרדת - הקמת חברה בע"מ יוצרת יישות משפטית נפרדת מבעלי המניות שלה. כלומר, קיימת חברה בע"מ בעלת יישות משפטית אחת עם זכויות וחובות, וקיימים בעלי המניות של החברה בע"מ שגם הם מהווים יישות משפטית נפרדת בעלי זכויות וחובות. היתרון הטמון בעקרון הפרדת היישות המשפטית הוא העובדה שאם החברה נקלעת לקשיים או אם יהיו טענות כאלה או אחרות כלפי החברה, לא יוכלו לפנות באופן ישיר לבעלי המניות בחברה, אלא לחברה עצמה. הדבר רלוונטי בעיקר בענייני חובות - אם יש לחברה חובות כלפי אדם מסוים, הוא לא יוכל להיפרע מהם באמצעות בעלי המניות של החברה אלא באמצעות החברה בלבד. (חשוב לציין - קיימים מקרים בהם ייראו את בעלי המניות ואת החברה כיישות משפטית אחת שלא ניתנת להפרדה).

שיקולי מס - במדינת ישראל, שיטת חישוב תשלום מס נעשית באמצעות מדרגות מס. כלומר, ככל שגובה ההכנסות והרווחים של אדם עולים, ככה הוא יחוייב במס גבוה יותר. עוסק פטור/מורשה ממוסה כעצמאי ויכול ויגיע להכנסות/רווחים בהם בחישוב מדרגות המס כבר לא ישתלם לו להמשיך לפעול בצורה זו. על כן, שיקולי המס הן אחת הסיבות המרכזיות בגללן עצמאיים מסדירים את פעילותם העסקית בחברה בע"מ שכן מס החברות בישראל נמוך ממדרגות המס בהן יחוייבו כעצמאיים.

רישום חברה בע"מ: הכיצד?

בשלב הראשון תצטרכו להגיש בקשה לרישום חברה בע"מ לרשם החברות. בבקשה צריך לתת 3 שמות אופציונאליים לחברה כמו כן את פרטי בעלי המניות (שם, ת.ז, כתובת מגורים מעודכנת במרשם האוכלוסין) ואחוז האחזקה שלהם במניות החברה, פרטי הדירקטורים (שם, ת.ז. וכתובת מגורים מעודכנת) וכן את כתובתה הרשומה של החברה. חשוב לציין - דירקטור אינו חייב להיות בעל מניות בחברה ולהיפך.

לאחר מילוי הפרטים, עליכם לחתום על תקנון החברה בצירוף אימות חתימה של עורך דין ולהגיש את הבקשה לרשם החברות. בנוסף, יש לשלם אגרה לפתיחת חברה (נכון לשנת 2018, גובה האגרה הינו 2614 ש"ח כאשר אם מבצעים את הרישום באופן מקוון גובה האגרה הינו 2150 ש"ח בלבד).

בשלב השני עליכם לפתוח לפתוח חשבון בנק לחברה. לאחר רישום החברה ברשם החברות, תקבלו תקנון חתום ומאושר ע"י הרשם, תעודת התאגדות ומספר ח.פ. כל שעליכם לעשות הוא לפנות לסניף הבנק בו אתם מעוניינים לפתוח את החשבון (יש שוני במסמכים בין סניף לסניף של אותו בנק) ולבקש מהם שיעבירו לכם מסמכים לפתיחת חשבון בנק לחברה בע"מ. במסגרת המסמכים עליכם להעביר לבנק תקנון ותעודת התאגדות חתומים נאמן למקור, פרוטוקולים של החברה המאשרים את פתיחת חשבון הבנק, פרוטוקול מורשי חתימה ועוד. חשוב לציין - לצורך פתיחת חשבון בנק לחברה בע"מ נדרשות חתימות עורך דין. כמו כן, עליכם להגיע לבנק עם חותמת של החברה הנושאת עליה את שם החברה ומספר ח.פ.

בשלב השלישי עליכם לפתוח תיקים ברשויות - מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. פתיחת תיקים ברשויות תוכלו לעשות בעצמכם אך אנו ממליצים לבצע זאת באמצעות רואה חשבון של החברה, זאת על מנת לחסוך לעצמכם זמן רב וטיפול בבירוקרטיה מול רשויות המס השונות. מרבית החברות נעזרות בשירותיו של רואה חשבון המטפל עבורן בפן הפיננסי של החברה, היעזרו בשירותיו גם לצורך פתיחת התיקים ברשויות - ניתן לעשות זאת אונליין במהירות ובקלות.

כמה עולה להקים חברה בע"מ?

כפי שסקרנו למעלה, הליך פתיחת חברה בע"מ הוא פשוט יחסית, בעיקר אם אתם יודעים למצוא את האדם הנכון שיבצע זאת עבורכם. יחד עם זאת, רבים שואלים את עצמם מהי עלות הקמת חברה בע"מ? המחיר לפתיחת חברה ורישומה ברשם החברות נע בין 500 - 1500 ש"ח כאשר נלווית לכך עלות האגרה (2150 ש"ח במידה ומבצעים את ההליך אונליין.

כמובן שקיימות עלויות נלוות כגון עלות פתיחת חשבון בנק (נע סביב ה-500-800 ש"ח) ועלות פתיחת תיקים ברשויות (לרוב הפתיחה עצמה לא עולה כסף שכן לוקחים שירותיו של רואה חשבון מלווה).

הקמת חברה אונליין

כיום קיימות חברות אשר מציעות שירות של הקמת חברה אונליין. בין החברות קיימת גם Ettorney, החלוצה בתחום בישראל. החברה מציע שירות קל ומהיר לפתיחת חברה בע"מ מא' ועד ת'. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר החברה, להזין בטופס אונליין את פרטיכם האישיים (ההליך לוקח 5 דק' בדיוק!) ועורך דין ייצור איתכם קשר להמשך התהליך. החברה מציעה שירות רישום חברה ברשם החברות, פתיחת חשבון בנק, פתיחת תיקים ברשויות ואפילו הכנת חותמת חברה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', ל' שבט התש"פ 25.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS