מתי מתאים לתקן את הגג?

באופן כללי, עדיף לבצע תיקון גגות רעפים בעונת הקיץ. כאשר הסביבה יבשה, השמיים בהירים ואין סימן לגשמים, קל ובטוח יותר לבצע את העבודה כהלכה, ללא חדירה של מים הביתה וללא הפרעה לביצוע המלאכה.

עמית קליין ו17/12/2018

(צילום: Pixabay)

 ככל שהפרויקט הינו מורכב, ארוך יותר וכולל יותר שלבים, כך חשוב יותר לבצע אותו במהלך עונת הקיץ. בכל מקרה כדאי לבצע את העבודה ללא דיחוי, גם אם מדובר בעונת החורף, הרי גג רעפים שאינו בתקינות מלאה לא יכול להגן בצורה אידיאלית על הבית.

לתקן בעיתוי הנכון  

העיתוי הנכון לתיקון גגות רעפים, תיקון מרזבים ותיקון ארגזי רוח הוא מוקדם ככל האפשר. ברגע שמופיעה תקלה - צריך לשאוף לתקן אותה, ואין זה רלוונטי מה היא העונה. כאשר קיימת בעיה, היא יכולה להחמיר עם הזמן, ועל אחת כמה וכמה אם מדובר בעונת החורף או במידה והיא נמצאת מעבר לפינה.  

לבדוק במידה ויש ספק

גם אם אינכם בטוחים אם יש בעיה, וקיים רק חשש - כדאי להזמין אנשי מקצוע שיבדקו את מצב הגג ויחליטו האם אכן קיימת בעיה ומהו הפתרון - האם יש לערוך תיקון או להחליף את הגג כולו מפאת התיישנות או בעקבות קיום בעיה משמעותית. ככל שעושים זאת מוקדם יותר, כך יש זמן רב יותר לטפל בבעיה באופן האולטימטיבי.

עדיפות לעונת הקיץ

בעונת הקיץ קל יותר לערוך תיקונים ותחזוקה בקונסטרוקציה התומכת בגג ולהחליף רעפים שבורים. כאשר יש לבצע פרויקטים מסובכים ומורכבים יותר, לרבות החלפת הגג כולו בגג חדש - חשוב עוד יותר לבצע עבודות אלו במהלך עונת הקיץ, כאשר אין סיכוי ממשי לירידת גשמים במהלך העבודה, שהשלמתה יכולה לארוך מספר ימים.

להיערך בהתאם

גגות רעפים אינם רק דקורטיביים, הם גם מספקים הגנה לכל דבר, וחשוב לדאוג לתקינותם המתמדת. אמנם עבודה איכותית תחזיק זמן רב, אך עדיין יכולה להתעורר בעיה זו או אחרת במרוצת הזמן. במידה וקיימת חדירה של מים מהגג אל הבית, יכול להיווצר מצב שעלול לגרום לשלל נזקים לרבות לקונסטרוקציה התומכת בגג, בעקבות ספיגת מים ויצירת עיוותים בקורות העץ. כמובן שבעיות כגון עובש, רטיבות וכתמים בקירות עשויות להופיע גם הן.


במידה ונתקלתם בתקלה בגג, אתם מוזמנים ליצור קשר עם יעקב הרשנבוים, שלו יש ניסיון מעל 30 שנה בתיקון והחלפת גגות: 073-7576835

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ב טבת התש"פ 19.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS