מהם השמות לתינוקות הפופולאריים בישראל

אחד השיקולים בבחירת שמות היא מידת הפופולאריות של השם. יש הורים המעוניינים שלילדיהם יהיו שמות פופולאריים, השמות הנפוצים הנפוצים בישראל נכון לזמן הלידה.

ללא קרדיט ו19/11/2018

(צילום: shutterstock)

 יש הורים שמחפשים דווקא את ההיפך- למצוא שם ייחודי ולא להיות "כמו כולם". בכל מקרה יש לקחת בחשבון שפופולאריות של שמות היא פעמים רבות טרנד שחולף ויתכן שכשהילד יהיה גדול יותר, בגיל ביה"ס, בו לשם יכולה להיות גם משמעות חברתית, השם כבר יהיה פופולארי פחות. בכל מקרה, הסתכלות באתר מאגר שמות, הכולל רשימת שמות פופולאריים ומידת הפופולאריות של כל שם תיתן לכם תמונה מלאה. ( שמות פופולאריים לבנים / שמות פופולאריים לבנות )  

מהם השמות המובילים בפופולאריות שלהם?

כאשר מחפשים את רשימת השמות הפופולאריים יש להפריד בין שמות יהודים לבין שמות ערבים וכמובן גם בין שם לבן או שם לבת, למרות שבשנים האחרונות מספר השמות המתאימים גם לבנים וגם לבנות הולך ועולה. שמות מובילים לבנים יהודים הם נועם, דוד, אורי וגם השם יוסי (או יוסף) מופיע באחד המקומות הראשונים לבנים אך מופיע במקום גבוה יותר בדירוג הכללי. השם מוחמד הוא השם הערבי הנפוץ ביותר. הוא עולה באחוזים ניכרים על השם הבא אחריו- אחמד. בקרב בנות יהודיות השם נועה מוביל, ואחריו השם תמר (עפ"י נתוני הלמ"ס 2015). בכל מקרה, באתר תמצאו בגרף את מידת הפופולאריות של שם שתבחרו לאורך תקופה. כך תוכלו להעריך האם פופולאריות השם היא בירידה או עליה ולהחליט האם לקרוא כך לילד.

לקרוא בשם המתאים לשם המשפחה- האם כדאי?

יש הבוחרים את שמות בהתאם לשמות משפחה. כך, ילד יכול להקרא יהודה יהודה, חיים חיים וכו'. אפשר גם לבחור שם פרטי שלא זהה לשם המשפחה אך קשור אליו כמו אברהם יצחק, או יצחק בן אברהם ועוד חיבורים כאלה ואחרים. כמובן שזוהי בחירה אישית אם לעשות זאת. אם יש בכך משהו נחמד בעיניכם אז לכו על זה, למרות ששם פרטי הזהה לגמרי לשם המשפחה יכול ליצור קצת בלבול או מבוכה קלה לפחות בהתחלה.

האם לבחור שם משותף לבנים ובנות?

רשימת השמות הפופולאריים מראה שיותר ויותר שמות הופכים משותפים, כאשר רוב השמות המשותפים התחילו כשמות האופייניים יותר לבנים אך הפכו גם שמות לבנות. השמות המובילים בקרב שמות המשותפים לשני המינים הם אריאל (70% בנים, 30% בנות), נועם (80% בנים, 20% בנות), דניאל (81% בנים, 19% בנות.) השם יובל דווקא הפך פופולארי יותר בקרב בנות (למרות שהתחיל כשם לבן): 64% בנות, 36% בנים. בכל מקרה, היום מקובל לגמרי ששם לבן יכול להיות גם שם לבת או להיפך. אין בכך כל דבר חריג .ועובדה זו היא בכלל לא אישיו, אז אם אתם אוהבים שם- פשוט לכו עליו...

לעבור על מאגר השמות ופשוט לבחור

אין לכם כרגע רעיון לשם? קחו לכם ערב אחד (או יותר), שבו מול אתר השמות, סננו רשימת שמות נבחרים שמוצאים חן בעיניכם. תגידו את השם בקול רם ותראו מה הוא מעורר בכם, אילו תחושות, האם תחושה חיובית ומהנה או דווקא תחושה פחות כיפית. לכו על שם שיעשה לכם טוב ושגם עבור הילד יהיה נעים ולא יגרום לו מבוכה או קשיים.

נכתב בשיתוף אתר בייבי ניימס https://www.baby-names.co.il/

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ג' התש"פ 28.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS