רשת צל לגינה - מי צריך אותה ובשביל מה?

אם יש לכם גינה, ודאי תאהבו את המאמר הזה! פה נסביר לכם את כל מה שעליכם לדעת על רשת צל לגינה!

אביעד ברטוב ו31/07/2018

גינה זה עניין של השקעה (צילום: Pixabay)

לחלום בגדול

לאנשים רבים יש זיכרונות כבר מימי ילדותם על בית עם גינה. ביניהם יש מי שגדל בבית עם גינה ומי שהתארח אצל חברים עם גינה וחלם על כך, שביום מן הימים גם הוא יגור בבית כזה ויגדל בו את ילדיו. בנוסף, יש גם את מי שתמיד חלם על בית, בו אפשר לארח כמות גדולה של אנשים בלי לפחד מלכלוך או בלאגן.

החלום ושברו

כאמור, רבים חלמו על בית עם גינה. אבל לא חשבו על האקלים הישראלי החם כל כך. מה שקורה הלכה למעשה הוא, שיש גינה, אבל לא מספיק הזדמנויות בשביל ליהנות ממנה בשל השמש הקופחת כמעט בכל ימות השנה. זוהי הסיבה לכך, שקיים ביקוש גדול כל כך לפתרונות הצללה שונים בשביל הגינה.

הפתרון המוכר

פתרון ההצללה המוכר ביותר בשביל גינות פרטיות הוא הפרגולה. הפרגולה היא פתרון הצללה קבוע עשוי עץ או מתכת. מעל הפרגולה נהוג לשים שכבה נוספת ליצירת הצללה איכותית יותר ואת זאת ניתן לעשות באמצעות חומרים שונים החל מצמחייה חיה ועד ליריעת בד או כל חומר אחר.

רשת צל לגינה

הפתרון הנוסף הוא רשת צל לגינה. רשת צל זו היא רשת ייחודית וייעודית למטרת הצללת גינות בעלות שטחים קטנים וגדולים כאחד. חשוב לציין, שרשת הצל היא איננה יריעת בד רגילה, אלא בעלת מבנה ומרכיבים ייחודיים, המתאימים במדויק למטרתה ועליהם נרחיב מיד.

מבנה הרשת

כאמור, רשת צל לגינה היא בעלת מבנה מיוחד, המותאם לצורך, עליו היא אמורה לתת מענה. כלומר, היות שהיא מיועדת לשימוש בחוץ והיא חשופה למזג האוויר המשתנה, עליה להתאים הן לימים שמשיים ולספק צל בכל השטח הרצוי והן לימים הגשומים ולא לקרוס תחת משקל המים המצטברים. לכן חשוב לבחור ברשת צל ייעודית ולהתקין אותה באופן הדרוש.

המרכיבים

כפי שצוין לעיל, רשת הצל איננה יריעת בד רגילה והיא עשויה מבדים שמצד אחד מאפשרים כניסה של אור השמש ומן הצד השני, מייצרים שטח מוצל. יתרה מזאת, ניתן גם למצוא רשתות צל לגינה מבדים מסנני קרינה וכך ניתן לשהות תחתיהן גם במשך שעות ארוכות ואפילו בימים החמים ביותר בשנה.

הניידות

בשונה מהפרגולה המוכרת לכולנו, רשת צל לגינה היא פתרון חצי קבוע. כלומר, אמנם מתקינים אותה באופן חד פעמי ואין צורך להתקין ולפרק אותה בכל פעם מחדש, אבל הפירוק וההרכבה שלה קלים למדי ולכן ניתן לעשות זאת במידת הצורך. לדוגמה, אם אתם מתכננים לעבור לגור בבית אחר, תוכלו לפרק אותה מהגינה הישנה ולהתקין אותה מחדש בגינה החדשה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', ל' שבט התש"פ 25.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS