מה עושים כשהדלת נטרקת?

הבית שלכם הוא ללא ספק המקום הבטוח, המוגן מפני כל העולם, בו אתם שומרים את היקר לכם וחשים כיצד העולם נעצר בפתח הבית, ואינו מורשה להיכנס פנימה. כל זה טוב ויפה - עד שאתם נתקעים מן העבר הלא נכון של הדלת, מבלי שתוכלו לפתוח אותה או לנעול.

רות עפרי טאוב ו25/07/2018

(צילום: שאטרסטוק)

אחד המקרים המצערים הוא המקרה בו לדלת הכניסה שלכם ידית שאינה משמשת לפתיחה מצידה האחד, כך שתוכלו לפתוח את הדלת רק באמצעות מפתח. דלתות כאלה, שלא ניתן לפתוח באמצעות סיבוב הידית בלבד, מהוות אחוז ניכר מכלל הקריאות, למשל, למנעולן בתל אביב, כאשר בעלי בתים רבים מוצאים את עצמם עומדים חסרי אונים מול דלת שנטרקה - כשהמפתח נשאר בבית.

מה עושים במקרה כזה? כל הרעיונות להתמודדות עם דלת שנטרקה ואינה מאפשרת כניסה הביתה - לפניכם.

מנעולי פרפר - מרחיקים גנבים, נועלים בעלי בתים בחוץ

כל מנעולן יספר לכם כי אותם "מנעולי פרפר" - אשר מאפשרים פתיחה באמצעות ידית מן העבר האחד שלהם, אולם אינם מאפשרים פתיחה באמצעות ידית מעברם השני - הם דרך מצוינת למנוע פריצות "קלות", של פורצים המחפשים הזדמנות נוחה להיכנס לבית, לגנוב את דברי הערך הממוקמים קרוב לשער או לדלת - ולברוח.

בכל יום בישראל מתרחשים מאות מקרים של פורצים "חובבים", כאלה שלא מחפשים דווקא לפרוץ לבית עשיר, תוך מאמץ ותכנון - אלא מחפשים את אותם הבתים או הדירות שקל להיכנס אליהם, לגנוב פה מחשב, שם טבעת, ואם במקרה תופסים אותם - לספר כי טעו בכתובת והם מחפשים את ביתו של השכן. מנעול הפרפר סוגר בפני אותם פורצים את האפשרות "לרחרח" באזור הבית או הדירה שלכם - ומכיוון שיש להם מספיק דירות ובתים אליהם קל להיכנס - הם צפויים להניח לכם ופשוט להמשיך הלאה.

אולם, אותו מנעול פרפר הוא אליה וקוץ בה, עם האפשרות שאתם בעצמכם תינעלו מחוץ לדירה שלכם. במקרה כזה, לא תהיה לכם ברירה, אלא לקרוא למנעולן אמין ואיכותי, שיגיע בתוך זמן קצר ויאפשר לכם להיכנס בחזרה הביתה.

מחשבה לפני מעשה - התמודדו עם האפשרות שהדלת תיטרק

חשוב שתדעו, כי אם בבעלותכם מנעול פרפר וננעלתם מחוץ לדלת מבלי שיהיה בידיכם המפתח לדלת - לא תוכלו, ככל הנראה, להיכנס הביתה דרך הדלת. במקרה כזה, עומדות בפניכם שלוש אפשרויות:

1. אם הייתם חכמים מבעוד מועד, והשארתם מפתח "רזרבי" למשמר אצל חבר שאתם סומכים עליו - זה הזמן להפעיל את אותו החבר ולקבל את המפתח שלכם בחזרה. שימו לב - מאוד לא מומלץ לקבור או להחביא מפתחות בחוץ, ליד השער - פורצים, גם הפחות מיומנים מביניהם, יאתרו מפתח כזה בלא קושי, בדרך כלל כשאתם ישנים או כשאתם לא בבית.
על כן, מדובר בטיפ מספר אחד לבעלי דלתות כניסה המצוידות במנעול פרפר - השאירו מפתח רזרבי אצל חבר שאתם סומכים עליו.

2. אם אתם גרים בבית על הקרקע, תוכלו לעיתים למצוא כניסה נוספת לבית. שקלו טיפוס מעל הגדר או כניסה מאחד מהחלונות שבגובה שאינו מצריך טיפוס מסוכן. לעיתים, הפתרון נמצא ממש לנגד עיניכם - אתם רק צריכים לחשוב "מחוץ לקופסה". גם אם תעשו נזק לרכוש, לעיתים יהיה קל יותר לתקן נזק זה, מאשר להחליף מנגנון נעילה עבור הדלת.

3. הבחירה האחרונה, באין אפשרות להשיג עוד מפתח או להיכנס בעצמכם שלא דרך הדלת הנעולה, היא כמובן לזמן איש מנעולים אמין ואיכותי, שיפרוץ את המנעול הסגור ויאפשר לכם להיכנס.

הזמינו מנעולן - לכו על איכות

מנעולן מקומי ואיכותי, הוא מנעולן שיתחייב להגיע אל המקום בתוך פחות משעה, יציג בפניכם תעודת מקצוע כמו גם תעודת אישור עיסוק במשטרה על שמו (ולא על שם המעסיק שלו), ויאפשר פתיחת המנעול תוך גרימת כמה שפחות נזק הן לצילינדר והן לדלת ולמשקוף. בחלק מן המקרים, ניתן יהיה פשוט לפתוח את הנעילה ולהכניסכם הביתה - ובחלק אחר של מנגנוני הנעילה, לא תהיה ברירה אלא להחליף את מנגנון הנעילה.

מנעולן איכותי, אמין, שירותי ואדיב, יגיע ויאפשר לכם להיכנס הביתה בתוך זמן קצר. בהצלחה!

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', כ"ד שבט התש"פ 19.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS