הקורקינט החשמלי - המהפכה האורבנית

הקורקינט החשמלי הופך במהירות לכלי יעיל מאין כמוהו לנוע במרחב העירוני. אין צורך ברישוי ובביטוח. אין הוצאות על דלק. לא נדרש ידע קודם - רק שיווי משקל ויכולת להתנייד במרחב עירוני צפוף. מדובר בכלי תעבורה מצוין שחוסך זמן וכסף - שני משאבים יקרים מפז לכל אדם בכלל ולאדם עובד בפרט.

עמי שרון ו17/06/2018

(צילום: Pixabay)

קורקינט חשמלי מייתר את ההכרח הבלתי נמנע לבעלי מכוניות- להיתקע בפקקים, להזדחל בכבישים, להתעצבן בגלל קושי למצוא מקום חנייה. הכלי תורם לשמירה על איכות הסביבה. הוא לא פולט גזים. התחזוקה שלו זניחה.

הקורקינט החשמלי הפך להיות סמל סטטוס

הקורקינט החשמלי ניתן לקיפול ולכן הוא נוח לנשיאה ולנסיעה. ניתן לשאת אותו בקלות בנסיעה ברכבת ובאוטובוס. בהינתן מאפיינים אלה הוא נותן מענה למי שמגיעים אל העיר הגדולה מחוץ לה ויכולים להתנייע כשהם שוהים בה על הכלי הקל והנוח. מסוגנן ומעוצב, הכלי הזה הוא מעין "כרטיס ביקור" של מי שחשוב להם לאמץ לעצמם סמלי סטטוס. הוא נותן מענה לצעירים, הנדרשים או רוצים להגיע במהירות ממקום למקום.

הקורקינט החשמלי של אינוקים הוא המלה האחרונה בתחום - בשל עיצובו והטכנולוגיה המתקדמת המוטמעת בו. זה מכבר הוא הדגם הזה ככלי לגיטימי שהכניסה עמו מותרת לכניסה לאוניברסיטת תל אביב בפרט ולמוסדות לימוד שונים בכלל.

זה מכבר זוהה ונדרש כלי תחבורה קל ויעיל בתוך מרחב עירוני צפוף. מי שהתנסו ברכיבה על כלי זה עדים  ליתרונות ולתועלות הרבים הגלומים בו. במונחי עלות- תועלת מדובר בכלי תחבורה שנותן את המענה הטוב ביותר.

על מנת לוודא כי אתם רוכשים דגם איכותי ובטיחותי חשוב לרכוש אותו מיבואנית מורשית של הדגם. אל תתביישו לבקש הסברים והדרכה, גם אם אתם חשים וחושבים עצמכם לרוכבים מנוסים על אופניים רגילים, שנאמר- אין הביישן למד.

מגדיר מחדש את המושג תנועה בתוך העיר

הקורקינט החשמלי  מגדיר מחדש את המושג תנועה בתוך העיר. הוא נותן מענה מיטבי לבעיות השונות שתנועה ברכב יוצרת אותן אבל גם אם לא- היא אינה מהווה  להן פתרון. עם זאת ריבוי המשתמשים בכלי זה הופך את הצורך לחזור ולהדגיש שוב ושוב את חשיבות השמירה על בטיחות, לרבות ציות לחוקי התנועה, אף שיש מי שחשים וחושבים כי הם אינם כפופים להם.

ריבוי תאונות שבהן מעורבים רוכבים על אופניים וחשמליים ועל קורקינטים חשמליים מחייב חשיבה מחודשת על חוקים ועל אכיפתם בקשר לכלים אלה. אין כל ביטחון בכך שאלה ימנעו כליל את התאונות אבל הן צפויים להפחית את מספרן.  גם נתון זה לא יניא אף לא אחד מהמתכננים לרכוש קורקינט, ולכן יש לצפות לכך שמספרם ילך ויגבר והם ייהפכו לתופעה קיימת.

בשורה התחתונה: עלות הקורקינט החשמלי היא זניחה ביחס לתועלת הרציפה והמתמשכת שלו, ודאי במבחן הזמן. ככל שימהרו הרוכבים על כלי זה להפנים ולהטמיע את ההבנה כי שמירה על חיים ועל חיי זולתם היא הדבר החשוב ביותר כשהם רוכבים, כך תפחת עצמת הסכנה הפוטנציאלית הגלומה בו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', ל' שבט התש"פ 25.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS