ערב יום העצמאות: 7 שבועות ומאות קילומטרים של מסע הנוער הגיעו לסיומם

אחרי 7 שבועות ומאות קילומטרים מסע 70 הגיע הערב (יום ב') לנקודת הסיום בירושלים. מקטעי המסע שצעדו במקביל מצפון ומדרום התאחדו והמסע הסתיים בכמה אירועים מרכזיים- האחד אמש בגן הלאומי הקסטל בהשתתפות ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז ושר החינוך נפתלי בנט והיום במספר אירועים כשהמרכזי בהם בבריכת הסולטן בירושלים בהשתתפות מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך, כלת פרס ישראל מרים פרץ וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

אביעד ברטוב ו17/04/2018

(צילום: תומר בן אבי)

 אמש, הגיע מסע 70 אל סופו אחרי מאות קילומטרים של צעידה ברחבי הארץ. פרויקט מסע 70 הוא יוזמה חברתית לרגל יום העצמאות שנועדה להפגיש, לקרב ולציין את שנתה ה-70 של מדינת ישראל בצורה ייחודית וחגיגית.

האירוע המרכזי לציון סופו של המסע נערך הערב בבריכת הסולטן בהשתתפות כ-6000 איש ביניהם כאלף שוטרות ושוטרים ובסימן הצדעה לשומרי החומות - לוחמי ולוחמות מג"ב ומשטרת ישראל שנפלו בעת שהגנו על הבית. האירוע נערך בנוכחות המשפחות השכולות ובהשתתפות מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, כלת פרס ישראל מרים פרץ ומייסדי המסע עמיחי שיקלי ואליסף פרץ. האירוע כלל גם הופעות של עידן עמדי שאירח את רמי קליינשטיין ויובל דיין.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת:

"אני מקווה שאתם מסכימים איתי שמדינת ישראל היא נס אחד ענק. 2000 שנה חלמו אנשים להגיע למעמד שכזה ולנו יש את הזכות לחיות במדינת ישראל ולחגוג לה 70 שנה. בעוד חודש נחגוג 51 שנים לאיחודה של ירושלים ולמחרת חגה של ירושלים נחגוג את העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים. יומיים לאחר מכן נחגוג את מעבר שגרירות גוואטמלה לירושלים.

אנחנו כאן הערב ומחר בערב יום הזיכרון נרכין ראש לזכרם של הנופלים ולאחר מכן נחגוג את יום העצמאות. מדינת ישראל נוצרה סביב יזמות של אנשים- דורות של לוחמים ודורות של בוני הארץ. תפקידי כשליח ציבור לומר לכם המכיניסטים - אתם הדור הבא. תפקידכם לבנות את המדינה.

בטקס העניקו מפכ"ל המשטרה אלשיך וראש עיריית ירושלים ברקת את אות מגן העיר לבני משפחותיהם של חמישה לוחמי ולוחמות מגב ומשטרת ישראל שנפלו בעת שהגנו על הבית.

שכיב שנאן אביו של כמיל שנהרג בכניסה למתחם הר הבית

עפיץ סיתאוי אביו של האיל שנהרג בכניסה למתחם הר הבית

דוד מלכה אביה של הלוחמת הדס מלכה

זאל סייף אשתו של זידאן שנהרג בבית הכנסת בהר נוף

עוזי קירמה אביו של יוסי שנהרג באזור גבעת התחמושת

מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך: "הדור הצעיר הוא עתידה של החברה. לכל מי שמנסה לשכנע אותנו כי הדור הצעיר נעשה חומרני ועסוק בעצמו הנה שניים וחצי רבבות מהנוער הישראלי מראים בדיוק את ההיפך. כל מי שמציג לנו ירידה במוטיבציה לשליחות היה צריך להגיע לכאן הערב ולראות מדוע אנחנו כה אופטימיים.

ירושלים העיר מהווה מוקד רוחני ודתי. מרקם היחסים העדין בהר הבית, בעיר העתיקה ובמקומות הקדושים, שכונות מעורבות, אוכלוסיה מגוונת, מוסדות שלטון, אירועי ענק, הפגנות והצהרות, תופעות פשיעה -  כולם הופכים את ירושלים לייחודית. גל הטרור האחרון שפקד אותנו הביא לידי ביטוי בולט את התהליך המתמשך של העברת האחריות הבטחונית לכתפיה של משטרת ישראל".

בטקס חגיגי זה אנחנו מרכינים ראש לזכר גיבורי ישראל ששילמו בחייהם על ההגנה בירושלים ועל מי ששילמו בגופם בגל הטרור האחרון- אחנו מאחלים החלמה מהירה".

כלת פרס ישראל מרים פרץ:

"היה קשה לראות אותכם משפחות שכולות עומדים כאן מקבלים מגינים, היה קשה לדעת שאנחנו מקבלים את מחיאות הכפיים הילדים שלנו הייו צריכים לקבל ואני רוצה שתדעו כולכם. היינו מעדיפים לא לעלות על הבמות. היינו מעדיפים שלא יכירו אותנו ורק שילדינו יישארו איתנו. פעמים רבות אנשים מחפשים את תמונת הניצחון שתסמל את ההכרעה. ההערב אנחו חוזים בתמונת הניצחון של האמונה בעם המיוחד שלנו, של הנתינה, של האהבה, של הראות והתקווה. ובעוד יומיים כשתישמע הצפירה בארץ ונתאחד לשתי דקות נזכיר לעצמנו כי אפשר להתאחד גם סביב אהבה ותודה למדינה, סביב אהבה לנופיה וגם אם נדקרנו בקוציה לדברי בני אוריאל אלו לא סתם קוצים, אלה קוצי ארץ ישראל. אל לנו לחכות לשכול ולחורבן כדי שנתלכד".

מייסדי מסע 70 עמיחי שיקלי ואליסף פרץ:

"לצעוד סיימנו, אך לעשות, לקוות ולחלום למען המדינה לא נפסיק לעולם.

שמחה עשויה מהוקרת תודה על מה שהיה ומאמונה על מה שיהיה. מה היא אמונה? בקשתו האחרונה של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל. הייתה "שיקברו אותי בארון מתכת" כי בבוא היום יביאו אותי להיקבר בארץ ישראל. זוהי אמונה.

תודה לכל מי שלקחו חלק במסע, התחברו, צעדו והוכיחו את היופי שבפשטות. תודה שכולנו צריכים לומר יחד: "ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

יום קודם, התאחדו מקטעי המסע הצפוני והדרומי לאחר שבעה שבועות של צעידה והגיעו אל הקסטל. באירוע שנערך בערב בגן הלאומי הקסטל נאמו האלוף מוטי אלמוז ראש אכ"א, נפתלי בנט שר החינוך, סיוון רהב מאיר ונוספים ואחריהם הופיע הזמר אמיר דדון.

הבוקר החלו הצועדים את דרכם לירושלים במקטע שהובילה מכינת צה"לי על שמה של הנווטת תמר אריאל ז"ל ובהשתתפות השר יואב גלנט, חיילי צה"ל, חניכי מכינות קדם צבאיות, בתי ספר תיכונים ומשתתפים נוספים. בצהריים התקיימו בגן סאקר בירושלים מעגלי שיח בהשתתפות כ-1000 חניכי פרויקט מסע, יהודי התפוצות שהגיעו לארץ. בגן סאקר הופיע גם חנן בן ארי

בתום האירוע החגיגי בבריכת הסולטן התקיימה צעידה לילית לכותל שם תיערך תפילה לשלום ישראל בהשתתפות שי אברמסון לשעבר החזן הצבאי הראשי והשר זאב אלקין.

"מסע 70" הוא יוזמה חברתית יוצאת דופן לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל. את הפרויקט יזמו ומובילים עמיחי שיקלי ראש מכינת תבור ואליסף פרץ, בנה של מרים פרץ כלת פרס ישראל  שחלמו על יוזמה ייחודית שמטרתה לציין בצורה שמחה, מאחדת ויוצאת דופן את יום עצמאותה ה-70 של המדינה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', כ"ד טבת התש"פ 21.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS