האזנה נעימה - שידורי "בין השמשות" של תאגיד השידור "כאן"

רשת האינטרנט שינתה כבר מזמן את האופן בו אנו לומדים, מנהלים מערכות יחסים עם קרובים וקרובים - רחוקים, וגם מבלים את הזמן הפנוי שלנו, בעשור האחרון. דרכים שונות להעביר מידע באינטרנט, ביניהן המילה הכתובה, סרטוני וידאו ומקטעי אודיו, הפכו ממש לחלק אינטגרלי מחיינו.

אביעד ברטוב ו24/01/2018

(צילום: באדיבות Shutterstock)

"פודקאסטים" הינם תכניות מוקלטות להאזנה ישירה (מעין תכנית רדיו), אשר ניתן למצוא ברחבי רשת האינטרנט. רשימה ארוכה מאוד של אתרים מקצועיים בעברית וגם בלעז מציעים פודקאסטים - כלומר, מקטעים להאזנה ישירה, כמעט בכל נושא. הפודקאסטים הם לא קבצי וידאו - הם קבצי אודיו המכילים צליל בלבד. ניתן להקשיב להם מהסמארטפון או מהמחשב בבית, וגם להעביר אותם להשמעה באמצעות פרוטוקול BlueTooth אל הרדיו בבית או ברכב.

תמצאו פודקאסטים בכל נושא - תכניות ראיונות, טורי דעה, הסברים מדעיים המותאמים למבוגרים ולילדים, סיפורים מושמעים, ועוד. במרבית האתרים העוסקים בפודקאסטים, ההאזנה היא ממש בקליק - ותוכלו לבחור מבין מבחר עצום של פודקאסטים ואף למיין אותם, לפי נושא, אורך, ועוד.

אתר "כאן" של תאגיד השידור הישראלי, מציע שפע של פודקאסטים להאזנה בכל עת ומכל מקום. ערוץ אחד אשר חשוב לנו לספר לכם אודותיו, הוא הפודקאסט "התוועדות", בהנחייתו של העיתונאי נעים הקול מנדי גרוזמן. הפודקאסט מבוסס על תכנית רדיו המשודרת ברדיו "קול מורשת", בכל יום חמישי בין השעות 23:00 - 01:00 בלילה, ועוסקת בנושאים רבים ומגוונים של המגזר החרדי.

עוד פודקאסט מרתק שתמצאו בין השפע הרב של הפודקאסטים של אתר "כאן", הוא הפודקאסט "בין השמשות", בהנחיית דב אלבוים. על הפודקאסט "בין השמשות" באתר "כאן" - לפניכם.

פודקאסט בין השמשות - הנחייה עדינה, נושאים מרתקים

באוקטובר 2017 עלתה תכנית חדשה לאוויר בהנחייתו של איש הטלוויזיה המוכשר ובעל הניסיון דב אלבוים. התכנית, אשר שמה "בין השמשות", הינה תכנית ראיונות אישית, במהלכה מתנהלות שיחות נפש ועומק בנושאים שהם על קו התפר בין הקודש לחול, עם מתראיינים מכל קשת החברה והתרבות, כולל אנשי חינוך, אנשי ממשל ופוליטיקה, סופרים ומשוררים, אנשי תרבות, שחקנים וידוענים, ועוד. נושא השיחה סובב סביב פרשת השבוע ועוסק בעדינות רבה בהיבטים השונים, התרבותיים, המוסריים, והעכשוויים של המסרים הנובעים ממנה.

דב אלבוים, איש הגות ורוח, אשר בעברו יצא בשאלה, מאפשר לשיחות להפוך אינטימיות ועמוקות במיוחד, עם אותה ההנחיה הקשובה והמרתקת האופיינית לו, אשר ראינו גם ב - "חוצה ישראל" בהנחייתו, ובעשייתו  בתחומים נוספים. אגב, "בין השמשות" אינו רק פודקאסט בהנחיית מר אלבוים באתר "כאן", אלא גם טור בכתיבתו שהופיע במוסף "ערב שבת" של עיתון "מעריב", בסביבות השנים 2013 - 2014.

מה תמצאו בפודקאסטים של "בין השמשות"?

כל הפודקאסטים של תכנית "בין השמשות" אורכם חצי שעה. כל פודקאסט מאפשר האזנה לתכנית אחת, בה מרואיין אחד המקיים שיחת עומק עם מר אלבוים. המרואיינים הם גברים ונשים, בעלי זיקות שנות לדת. הנה שניים מן הפודקאסטים שאנחנו מצאנו מעניינים במיוחד. אנחנו ממליצים להיכנס לעמוד הפודקאסטים ולבחור את הפרק להאזנה על פי טעמכם:

פרשת "בא" - שיחה עם יעל ארד

בפרשת "בא" אנחנו שומעים על יציאת היהודים ממצריים, וכמו כן על מצוות קידוש הבכורות ועל המצווה שבסיפור יציאת מצריים. השיחה בפודקאסט מתנהלת עם יעל ארד, היא הראשונה שהביאה מדליה אולימפית למדינת ישראל, המספרת על ההתמדה, הנחישות, ומקורות הכוח שלה בספורט וכאשת עסקים, לצאת לאתגרים הגדולים המאפיינים את חייה.

פרשת "ויחי" - שיחה עם ד"ר חן קוגל

הפרשה, המתארת את סוף חייו של יעקוב ואת מותו של יוסף, ואת חזרת אחיו של יוסף מצריימה, היא הפרשה האחרונה של ספר "בראשית" וסיום קריאתה מהווה סוף הקריאה של ספר בראשית. בשיחה מסקרנת במיוחד עם מי שמנהל את המכון לרפואה משפטית, עולים נושאים כמו מהות טקסי החניטה והמוות שהיו מקובלים בימי התורה, על המוות והחוק העברי, ועוד.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', ב' התש"פ 27.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS