טיפים בטרם בחירת יהלום לטבעת אירוסין

"החיים קצרים מדי מכדי לענוד תכשיטים משעממים" מבשרת האמרה הידועה, וחנויות תכשיטי יהלומים יודעים זאת היטב. בלב ליבה של הבורסה ליהלומים רמת גן, ניתן לרכוש תכשיטי יהלומים איכותיים וחדשניים, אשר יעניקו חן, יופי, ויסמלו את האהבה, ההוקרה והנתינה שלכם לאהובים בחייכם. בין אם מדובר על טבעות יהלומים, טבעות אירוסין, תליונים, שרשראות ועגילי יהלום, נדרש להכיר מספר נושאים. כיצד לאמוד את משקל וגודל היהלום? כיצד לבחור את גודל היהלום המתאים?

אביעד ברטוב ו24/01/2018

(צילום: באדיבות Pixabay)

בטרם רכישת יהלום חשוב לבדוק מספר נושאים:

על משקל וגודל

גודל היהלום - על מנת לגלות את גודלו של היהלום נדרש להתייחס לשלושה גורמים: משקל היהלום אשר נמדד על ידי קראט, דרגת הליטוש שלו ועל ידי המרחק הנמדד לאורך חלקו העליון. 
יהלום בן 1 קראט מכיל כ 100 נקודות, 37 נקודות ל ¾ קראט,  50 נקודות ל ½ קראט, ו 25 נקודות ל ¼ קראט. מספר נקודות הקרט מצוין בתעודה הנלווית לרכישת היהלום.

היקר ביותר, הוא לא בהכרח המנצנץ ביותר

ליטוש איכותי של יהלום יאפשר להביא לדרגת בוהק, נצנוץ והחזרת אור גבוהה בחלקו העליון, יהלום שלוטש באופן חובבני, אולי ירגיש כבד, אך לא יחזיר מספיק אור, ולא ינצנץ, ולכן בהחלט אפשרי, שאם עבודת ליטוש איכותית גם יהלום עם משקל קארט נמוך יראה בוהק יותר מיהלום עם משקל קראט גבוה, אך שלא לוטש באופן מיטבי.

כיצד לבחור את גודל היהלום המתאים?

"יהלומים הם החברים הטובים ביותר של האישה" אמרה בעבר השחקנית מרלין מונרו, ואנו שמחים להסכים אתה. כאשר רוצים להרשים את מושא האהבה עם תכשיט יהלום, המחשבה הראשונה העולה היא, שככל שהיהלום יהיה גדול ויקר יותר, כך התכשיט ירשים יותר. אך כפי שכבר ראינו, אין כך הדבר בהכרח.

הפרמטר הראשון להתאמה מוצלחת של יהלום הוא שימוש באלמנט הפרופורציות.

אלמנט הפרופורציות גורס, שיהלום גדול במיוחד, יראה אף גדול יותר על אצבע דקה, ויהלום קטן יראה קטן יותר על אצבע עבה. העיקרון זהה גם לבחירת תליונים, שרשראות ועגילים. בחרו יהלום המתאים לפרופורציות של היד, אם התקציב יקר מדי, תוכלו להיעזר בפרמטר השני.

הפרמטר השני: הכרת מדרגות התקציב.

כאמור, אחד מתוך שלושת הפרמטרים לבחינת משקל היהלום הוא כמות נקודות הקראט. כאשר יהלומים במשקל חצי קראט וקראט אחד הם יקרים במיוחד. יחד עם זאת, בשילוב עבודת ליטוש מקצועית ואיכותית ניתן לרכוש גם יהלום עם 30 נקודות קראט, אשר יוצר את הרושם של בוהק ואשליית גודל הזהה ליהלום בן קראט אחד, ומחירו יהיה משמעותית , נמוך יותר. אם הפרמטר השני שימח אתכם, בוודאי תשמחו להכיר את הפרמטר השלישי.

הפרמטר השלישי: העיצוב.

הצבת היהלום במבנה טבעת מוגבה, ואף הקפתו עם אבנים קטנות, בסידור, המאפשר העצמה של האור שלו, מעביר את התחושה של טבעת יוקרתית ויקרה במיוחד, אשר מעבירה את המסר הנכון, שיהלומים זוהרים יותר, כשנותנים אותם במתנה.

 

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', כ"ה שבט התש"פ 20.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS