כיצד הכרזת טראמפ תשפיע על מחירי הדירות בירושלים?

כ-70 שנה לאחר הקמת מדינת ישראל החליט נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי ארה"ב תכיר בירושלים כבירת ישראל. בנאומו ההיסטורי בדצמבר 2017 התייצב הנשיא האמריקאי בפני כלי התקשורת והמצלמות הרבות בבית הלבן, והודיע קבל עם ועדה כי הממשל האמריקאי מכיר בירושלים כעיר הבירה הרשמית של ישראל וכי בכוונתו להעביר בהמשך את השגרירות מתל אביב לבירה הנצחית של מדינת היהודים.   

עידן הראל ו17/12/2017

Pixabay (צילום: Pixabay)

להכרזה של הנשיא טראמפ ישנה חשיבות היסטורית לעם היהודי ולתושבי מדינת ישראל, בעקבות הכרזת טראמפ מיהרו נשיא המדינה, ראש הממשלה, שרים ובכירים נוספים לברך את הנשיא טראמפ ולהודות לו על יחסו החם לתושבי המדינה. מעבר לחשיבות ההכרזה מבחינה פוליטית, יש לה השפעה ישירה גם על מחירי הנדל"ן בירושלים.

הכרזת ירושלים על ידי טראמפ

בנאום הכרזת ירושלים כבירת ישראל ציין הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ כי הגיע הזמן להכיר בעיר הקודש ירושלים כבירת ישראל, הוא הגדיל לעשות ואמר בנאומו כי הורה לאנשי הצוות שלו להתחיל בהכנות הנדרשות לקראת מעבר השגרירות לעיר, כמו כן הוא ציין כי הוא דוגל בפתרון שתי המדינות וכי יש לדון על הגבולות במשא ומתן בין שני הצדדים. אמנם, בהכרזת טראמפ לא דובר על גבולות העיר ירושלים ומתי בדיוק תעבור השגרירות. ראוי לציין כי לאחר ההכרזה ההיסטורית הנשיא טראמפ חתם על צו נשיאותי המורה לעכב את העברת השגרירות לירושלים בעוד חצי שנה.

למעשה, בעקבות החלטה בקונגרס האמריקאי משנת 1995 לאמץ את הרעיון להעברת שגרירות ארה"ב לירושלים ולהכיר בעיר כבירת מדינת ישראל, כל הנשיאים הקודמים של ארה"ב חתמו מדי שנה על צו נשיאותי המורה לעכב את העברת השגרירות לירושלים. זו פעם ראשונה שנשיא ארה"ב מכריז באופן גלוי בתקשורת על הכרתו בירושלים כעיר הבירה ועל כוונתו לממש את הבטחת הבחירות שלו ולהעביר את השגרירות מתל אביב לבירת ישראל.

לדברי הנשיא טראמפ יש לישראל זכות ריבונית לקבוע מהי בירתה, ולדעתו הכרה בירושלים כעיר הבירה של ישראל מהווה צעד חשוב בקידום ובהשגת השלום. הנשיא טראמפ אמר בנאומו כי שאלות חשובות כמו גבולות העיר ונושא השליטה הישראלית בחלקי העיר הם נושאים שעל הצדדים לשלום לדון בהם בעצמם.

משמעות הכרזתו של טראמפ בתחום הנדל"ן

חשוב לדעת כי להכרזת טראמפ יש חשיבות מכרעת גם על מחירי הדירות בירושלים, הצפי הוא כי מחירי הנדל"ן יטפסו מעלה לאחר שארה"ב תעביר את השגרירות שלה. לכן, כדאי עכשיו לחפש דירות למכירה בירושלים ולהשקיע בעתיד, ישנם פרויקטים חדשים ברחבי העיר, ביניהם גם פרויקטים מוצלחים ויוקרתיים של התחדשות עירונית. כאשר השגרירות האמריקאית תעבור מתל אביב יש צפי לעלייה משמעותי במחירי נדל"ן, וכדאי להשקיע עכשיו ולא להמתין.

המומחים בעולם הנדל"ן צופים עליית מחירים של דירות בעיר ועלייה משמעותית גם במחיר הקרקעות לבנייה, הצפי הוא כי מחירי הדירות יעלו ב-10% לפחות כבר השנה ובהמשך תימשך העלייה. חשוב לזכור כי כאשר ארה"ב תעביר את השגרירות שלה גם מדינות אחרות יעשו זאת, מעבר לכך גם מוסדות שונים יעבירו את המשרדים שלהם לעיר, ועובדים רבים יעברו מתל אביב לירושלים, לכן יהיה ביקוש רב לנכסים ובעקבות כך מחירי הנדל"ן יעלו באופן משמעותי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', כ"ד שבט התש"פ 19.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS