מפקד מחוז ירושלים בסיור בהר הזיתים: "אנחנו יודעים לתקוף ולא רק לספוג ככה שיש לנו התרעה חזקה"

סיור בהר הזיתים התקיים בהשתופפות שר הדתות דוד אזואלי, יו"ר השדולה להגנת הר הזיתים ויו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יואב בן צור, מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי ולמעלה מחמישים חברי הוועד הבינלאומי להגנה על הר הזיתים. 

עידן הראל ו06/12/2017

צילום שלומי כהן (צילום: צילום שלומי כהן)

סיור בהר הזיתים התקיים בהשתופפות שר הדתות דוד אזואלי, יו"ר השדולה להגנת הר הזיתים ויו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יואב בן צור, מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי ולמעלה מחמישים חברי הוועד הבינלאומי להגנה על הר הזיתים, בינהם מלקולם הונליין, מבכירי היהודים בארה"ב וסגן יו"ר ועד הנשיאים בארצות הברית, האחים מנחם ואברהם לובינסקי יו"ר הועד הלאומי להגנה על הר הזיתים. בסוף היום התקיים אירוע המרכזי של השקת שדולה בכנסת עם רבים מחברי הכנסת מכל הקשת הפוליטית, דבר אשר מייצר את השדולה הכי גדולה כיום בכנסת.

כזכור: הר הזיתים נחשב כאחד המקומות הקדושים והחשובים לעם היהודי. חשיבות שמתבטאת במסורת היהודית אך גם משום שבו קבורים במשך דורות על גבי דורות אנשים שהיו משמעותיים באומה. בינהם, רבנים גדולים, אישי ציבור, ראשי ממשלות לשעבר ונפגעי טרור.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי אמר:

"אנחנו שומרים על כל ירושלים בטח המקומות היותר ויותר רגישים אנחנו נמצאים באחת המקומות המאוד רגישים ומאוד קדושים מהמקום הזה אפשר לראות את כל מורשת עם ישראל. מהמקום הזה רק מפה ממבט אחד אפשר להבין הכל אנחנו עושים הרבה מאמצים בשנים האחרונות בעיקר בתקופה האחרונה להביא שקט לירושלים ליצור פה מצב שכל אחד, כל אזרח יהודי יכול להסתובב בכל מקום ביורשלים ללא פחד ללא מורא להרגיש בטוח. להיות משוכנע שרואים אותו, שומרים עליו ומגינים עליו ויש לנו תמיכה מסביב מכל ראשויות הביטחון שאנחנו אמונים על ירושלים ואנחנו נמצאים פה כל הזמן. אני מניח שעברתם קצת על התקופה האחרונה להבין קצת מה היה לפחות לפני שנתיים ולאן הגענו עכשיו השקט הזה הוא לא שקט שמגיע פתאום הוא מגיע אחרי עבודה קשה מאוד אחרי פריסה נכונה של כל כוחות הביטחון יש לנו גם את משמר הגבול גם המשטרה הגדולה.

עוד אמר:"אנחנו נמצאים פה בכל מקום אני חושב שהבאנו את השקט המיוחל לפחות לתקופה הזאת מצד אחד אנחנו שמחים על השקט הזה ועל הביטחון שאנחנו מייצרים מצד שני אנחנו מאוד מאוד לא שאננים אנחנו מבינים שכל רגע ההדבר הזה יכול להשתנות כל שניה המקום הזה יכול להתלקח אבל בשביל להרגיע אתכם, אני באמת רוצה להרגיע אתכם שגם אם זה יקרה, זה יקרה ממש קצר כי אנחנו יודעים גם להגיב, אנחנו יודעים לתקוף אנחנו יודעים ללכת קדימה ולא רק לספוג ולא רק להיכנס למגננה ככה שיש לנו התרעה חזקה".

עוד הוסיף:"יש למדינה הזו משטרה חזקה יש אנשים שהם מדהימים שמוכנים להקריב את עצמם והקרבנו את עצמינו רק בשנתיים האחרונות שישה שוטרים נהרגו פה בפעילות מבצעית פה בתוך ירושלים. יש לנו לא מעט פצועים אנחנו איתם מחבקים אותם אנחנו מבינים שבכל רגע נתון אם נידרש להגיב אנחנו נגיב. אנחנו יכולים להגיב, יש לנו את הכלים יש לנו את האמצעים. אז הכי קצר שאני לומר זה להגיד לכם תודה שבאתם ותרגישו בטוחים".

שר הדתות דוד אזולאי אמר: " אני מקווה שבחודש הבא בעזרת ה' נחנוך קו חדש של תחבורה ציבורית להר הזיתים כדי שכל מי שרוצה לבוא לבקר במקום הקדוש הזה יוכל לבוא בתחושת ביטחון".

יו"ר סיעת ש"ס ויו"ר השדולה להגנת הר הזיתים, ח"כ הרב יואב בן צור אמר: "אני מברך וגאה להיות יו"ר השדולה הגדולה ביותר בכנסת להגנה על הר הזיתים, אליה הצטרפו 65 ח"כים מכל סיעות הבית. מיום הקמת השדולה צומצמו מספר חילולי הקברים באחוזים משמעותיים ואנחנו רק באמצע הדרך. בכל מחיר נשמור על כבוד הנפטרים הקבורים במקום ועל ביטחון המבקרים. בהזדמנות זאת אודה לשר הפנים הרב אריה דרעי על הגיבוי והתמיכה בתהליך, ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין על שיתוף הפעולה בהקמת השדולה, לשר השיכון יואב גלנט על מימוש האחריות ורתימת משרדו, לשר לשירותי דת , דוד אזולאי, לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, לוועד להגנה על הר הזיתים, למועצת בתי העלמין בירושלים למשטרת ישראל ולצה"ל"

יו"ר הוועד הבינלאומי להגנת על הר הזיתים, מנחם לובינסקי אמר: "ועכשיו תוך בשבע וחצי שנים האחרונות הוקם כאן תחנת משטרה הוצבו 173 מצלמות אנשים מרגישים פה בטוח. העם עם הר הזיתים".

עוד אמר:"השלב הבא זה להבטיח שכל הגישות להר הזיתים יהיו פתוחים וגם כן לשפץ ולתקן את מה שנשבר,לבנות את המרכז מידע. בימים האחרונים התחילו לפעול קוי תחבורה ציבורית מסודרים להר הזיתים. כל ההר קם לתחייה אפשר להגיד".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ג' התש"פ 28.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS