הרב הראשי, הרב דוד לאו:"מפקד טוב לא מלמד איך יורים אלא גם למה יורים"

את הדברים אמר בערב לקראת השקת השדולה להגנת הר הזיתים בכנסת. השדולה, בראשותו של יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יואב בן צור  וחברים בה אנשי עסקים  יהודים מארה"ב והעולם, בהם יו"ר ועידת הנשיאים מלקולם הונליין, והאחים מנחם ואברהם לובינסקי, מייסדי הועד שהוריהם נקברו בהר;  ופסח לרנר שנכדתו נפטרה במקרה טראגי ומכובדים נוספים

עידן הראל ו05/12/2017

צילום שלומי כהן (צילום: צילום שלומי כהן)

השדולה בראשות ח"כ יואב בן צור, יו"ר סיעת ש"ס, ולראשונה שותפים בה חברי כנסת רבים מכלל הקשת הפוליטית.  לקראת ההשקה התקיים מפגש בין הרבנים הראשיים לישראל, הראשל"צ הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו עם חברי הועד מחו"ל

הרב הראשי לישראל, ראשל"צ הרב יצחק יוסף אמר: "לאחרונה חזרתי ממקסיקו, הייתי בבי"ס לא דתי בנים-בנות מעורב . רבנים פנו אלי ואמרו שאם אלך לכנס שם כאילו אני מכיר בהם. זה יצר תסיסה בקרבם אבל מתפקידי כרב ראשי החלטתי ללכת ולחזק אותם.  ראיתי כמה זה היה חשוב עבור 700 התלמידים שרובם לא דתיים ומהם גם רפורמיים נשאלתי שם: "יש צבא בא"י ששומר על המדינה -מדוע החרדים לא הולכים לצבא?" קודם אמרתי שהמונח חרדים אינו נכון חרדים כן מתגייסים- יש בני ישיבות שאינם משרתים. לדוגמא - אחי הגדול - חרדי-היה 8 שנים הרב הראשי של חיל האויר. מה שאומרים בתקשורת שהחרדים לא מתגייסים -שקר וכזב!"
בעניין ההשחתה והביזוי בהר הזיתים אמר,הרב הראשי, הרב יצחק יוסף: "הר הזיתים קרוב להר הבית. לפי המסורת ראשית הגאולה בתחיית המתים והראשונים לזכות לכך יהיו שוכני הר הזיתים. חכמינו גדולי התורה קבורים שם ויש חשיבות לשמור על המקום. אני מקווה שתעבדו בשיתוף פעולה עם כל החברות קדישא. פעילותכם מבורכת. אשריכם".
הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו אמר: "היה לי עימות עם אחד מאנשי הרוח כאן במדינת ישראל. הוא טען כשאשר קצין לוקח את חייליו לירושלים- הוא מושחת, כי הוא מאלץ אותם בכוחו לבוא לירושלים.אמרתי לו שהמצב שלנו עצוב. 70 אחוז מבני הנוער עד גיל 18 לא היו מימיהם בירושלים. כבר לא מדבר על הכותל מערבי. גם לא יד ושם או הכנסת. הצבא בא לתקן זאת. 
עוד אמר:" עניתי לו שמפקד טוב לא מלמד איך יורים אלא גם למה יורים. אם לא למען התורה- בשביל מה? הברית בין הארץ והתורה ידועים ואם לא יכירו את השורשים לא ידעו עבור מה הם נלחמים".
בעניין השחטת וביזוי בתי הקברות בהר הזיתים אמר הרב הראשי, הרב דוד לאו: "אתם אחינו מעבר לים המסייעים לשמור על שלמות הקברים וקדושתם. לשמור מפני פגיעה. חובתנו לעתיד ללמד על העבר. עלינו לשמר את עברנו ואתם עוזרים לנו לשמור עליו ולחזק את המודעות אליו. פעילותכם ברוכה והמשיכו בכך. אני מתפלל שיקיצו שוכני עפר ושיכירו כולם בחשיבות לימוד התורה בעם היהודי ושמתוך העבר הגדול יקום לנו עתיד גדול ואור גדול שיפציע מהר הזיתים".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', ג' שבט התש"פ 29.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS