תיקון מרזבים לקראת החורף

האם אתם מוכנים לחורף? אם כבר בדקתם ואטמתם את הגג (בדיקת גגות וגגות רעפים מומלץ לבצע עוד בימי הקיץ, טרם ירדו הטמפרטורות ולפני שהגשם הראשון ירד וירטיב את קירות וגג הבית, מה שיקשה על העבודה) - חשוב לתת את הדעת גם על המרזבים

עמי שרון ו13/09/2017

(צילום: pixbay)

האם אתם מוכנים לחורף? אם כבר בדקתם ואטמתם את הגג (בדיקת גגות וגגות רעפים מומלץ לבצע עוד בימי הקיץ, טרם ירדו הטמפרטורות ולפני שהגשם הראשון ירד וירטיב את קירות וגג הבית, מה שיקשה על העבודה) - חשוב לתת את הדעת גם על המרזבים, אותם צינורות העשויים מתכת בדרך כלל, שתפקידם לנקז את המים המצטברים על הגג ולהוביל אותם אל האדמה. המרזבים תפקידם לנתב את המים אל האדמה או מערכת הביוב, למנוע את לכלוך קירות הבית בבוץ, ולשמור על הגג יבש ככל האפשר. אם עדיין לא בדקתם את תקינות המרזבים שלכם - עדיין לא מאוחר. הקדימו תרופה למכה, והבטיחו כי המרזבים מתפקדים כיאות, והם ינתבו את מי הגשמים מטה לאורך כל החורף. הכל על תיקון מרזבים לקראת החורף שכבר עוד רגע כאן - במאמר שלפניכם.

תיקון מרזבים - זה באמת כל כך נחוץ?

אחרי הכל, הגגות הנבנים בישראל הם בדרך כלל בשיפוע, והמים ממילא זורמים מהם למטה. מדוע חשוב כל כך לבדוק את תקינות המרזבים טרם יגיע היורה?

ובכן, חשוב לדעת כי מרזבים מובילים את המים במורד הבית אל האדמה גם מעל מרפסות וגגות בטון, שהם לא מיד משופעים וגם אם הם כן - המים לא יתנקזו אלא לצינור המרזב. אם צינור המרזב שלכם הוא  חסום, סתום, חלוד, אינו שלם או אינו מטופל - המים עשויים להתנקז מעל הגג ואם זה אינו אטום כראוי - הרי שמדובר במתכון לצרות, עם רטיבות שתחדור דרך שכבות הגג ותפתיע בהופעה במקום לא צפוי, מחוץ או בתוך הבית.

צינורות המרזב המנתבים את מי הגשמים עד לאדמה גם מונעים ממי הגשמים להינתז באופן לא מבוקר מגג המבנה אל האדמה - במקרים של צינורות מרזב שאינם אטומים, שיש בהם חורים או שהם שבורים, המים יפגשו את האדמה בעוצמה ולא ברכות, בנחיתה מגובה - מה שיותיר סימני בוץ ולכלוך (גם אם החצר שלכם מחופה, במקרים רבים) על קירות הבית. מובטח שניקוי הקירות הוא מלאכה מורכבת יותר - מתיקון המרזבים לקראת החורף.

תיקון מרזבים והכנתם לחורף - אל תוותרו על איש מקצוע

תיקון מרזבים הוא מלאכה שבהינתן המקצועיות, הניסיון והכלים המתאימים - היא אינה ארוכה או מורכבת. על כן, מומלץ שלא לוותר על איש מקצוע, שיגיע לבחון כי המרזבים שלכם מוכנים לחורף, והם ישמשו אתכם בחודשים הקרים של החורף הישראלי נאמנה. התקשרו לאיש מקצוע עוד בימים הקרובים וקבעו בדיקת מרזבים טרם תחילת העונה הגשומה, על מנת לוודא כי הגג שלכם מנוקז כיאות, מים מתנקזים ואינם מצטברים או חודרים דרך הקירות או הגג אל הבית, וכי המים מנותבים במסלול בטוח ונינוח - עד למפגש רך עם האדמה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS